המתפללים בבית הכנסת בשכונת הבוכרים נחרדו הבוקר (חמישי), לגלות את הוונדליזם בהיכל התפילה. משטרת מחוז ירושלים הודיעה הבוקר כי "במהלך הלילה התקבל במשטרה דיווח על נזק שנגרם לתקרת מחקירה ראשונית עולה כי ככל הנראה הרקע לאירוע הינו בין באי בית הכנסת".

החבורה נכנסה להיכל 'אייל', והשחיתה כל דבר אפשר באמצעות לומים, ברזלים, וכלים נוספים. ניפצו חלונות ונברשות, הלמו בריהוט, קרעו את הפרוכת, השליכו ספרים לרצפה, ושברו את רימוני הכסף שהיו תלויים על הבימה. בנוסף, גם חוטי החשמל נקרעו לחלוטין. למרבה הנס, ספרי התורה שהיו בהיכל ניצלו, אודות לארון הקודש המחוסם העשוי מפלדה.

הרב שמואל נקי, מגבאי בית הכנסת אמר בהתרגשות: "עקרו את החלונות, שברו אותם, ממש , שם אלו היו ארורים ששנאו אותנו, פה זה יהודים, זה ההבדל" הוסיף נקי.

"אנחנו יודעים מי עשה את זה אבל לא נדבר כרגע. זה טרור יהודי. מי שעשה את זה אין לו לא דין ולא דיין. המשטרה לקחה את צילומי מצלמת האבטחה, מי שעשה את זה שיירקב בכלא", סיכם נקי. בית הכנסת מוסיוף שנבנה בשנת 1894 הוא אחד מבתי הכנסת המוכרים בבירה. המקום משמש גם כבית מדרש,. בית הכנסת שוכן בשכונת הבוכרים בירושלים.

 

השתתף בהכנת הכתבה יורם כהן.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.