ברקע הגילויים החדשים בפרשת רצח תאיר ראדה ז"ל, בראיון למוסף '7 לילות' ב'ידיעות אחרונות' שיתפרסם מחר, צפויים יוצרי הסדרה 'צל של אמת', ארי פינס, מיקה תימור ויותם גנדלמן, לחשוף פרטים נוספים שהתגלו במסגרת עבודתם על פרק חמישי בסדרה. בהקדמה לראיון שפורסמה ב-ynet, סיפקו היוצרים מידע על ממצא מרעיש מתוכם, לפיו בפח אשפה בבית הספר 'נופי גולן', בו למדה ונרצחה ראדה, נמצא חלק מפאה נוכרית.

תאיר ראדה ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

כזכור, בפרקים הקודמים בסדרה, נחשף כי בחורה בשם א"ק התוודתה בפני בן זוגה, א"ח, ובפני שתיים נוספות בבית בחולים הפסיכיאטרי בו התאשפזה בעבר, כי היא זו שרצחה את ראדה ז"ל, רצח אליו יצאה כשהיא חובשת פאה נוכרית נשית לראשה.

לדברי היוצרים, הפאה שהתגלתה צולמה כבר אז על ידי המחלקה לזיהוי פלילי במשטרה, אשר הגדירה אותה כפרט מוכמן ביותר. "הצילום הזה נמצא בידינו, מדובר בחלק מפאה שנמצא במכולה בבית הספר, מחוץ לזירת הרצח. זו ראיה שצולמה", הם מבהירים. "אנחנו לא יודעים איפה הפאה נמצאת כיום. הסיפור הזה היה מוזר מספיק בשביל שהם יסמנו את זה כראיה, אבל היא מעולם לא נשלחה לבדיקה, גם לא לאחר שא"ח העיד".

 

כזכור, לפני שבוע זימן המכון לרפואה משפטית זימן בדחיפות את נציגי הפרקליטות ואת סניגורו של רומן זדורוב, ירום הלוי, בשל "ממצאים פורנזיים חדשים". ההערכה היא כי על גופתה של ראדה נמצאה שערה שאינה שייכת לרומן זדורוב, שהודה והורשע ברצח, אך מתאימה למטען הגנטי של א"ח.

שבוע וחצי קודם לכן הגיעה אישה צעירה למשרדי ימ"ר צפון בנצרת-עילית כדי למסור עדות בפרשה. ככל הנראה האישה העידה כי החשודה א"ק התוודתה בפניה, כי היא זו שרצחה את תאיר ראדה. עדות זו היא השלישית שבה נטען כי א"ק הודתה במעשה שיוחס כידוע לרומן זדורוב ובגינו נגזר עליו מאסר עולם.
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20