קבע היום (ד') כי תם מעצר הבית של מנכ"ל , שחשוד במעורבות בפרשת . כמו כן קבע בית המשפט מספר תנאים מגבילים לפילבר עד לדיון הבא בעניינו בעוד כשבועיים, פילבר לא יוכל "החשוד ימנע מ"לבקר במשרד התקשורת, ולא ייצור קשר ישיר או עקיף עם העובדים".

שלמה פילבר. מנכ"ל משרד התקשורת. צילום: פלאש 90
שלמה פילבר. מנכ"ל משרד התקשורת. צילום: פלאש 90
 על פילבר גם נאסר ליצור קשר עם עובדי חברת בזק. "החשוד לא יעסוק בקבוצת בזק, יתייצב לחקירה ככל שיתבקש, לא ייצור קשר ישיר או עקיף עם מי מהמעורבים בחקירה, ודרכונו יוחזק בידי רשות ניירות ערך ל-180 יום".

בהחלטה נכתב כי "בימים הקרובים יתקיים דיון בשאלת השעייתו הזמנית של החשוד במסגרת דיון בנציבות שירות המדינה". בית המשפט הסכים להמתין לדיון בנציבות לפני שיקבע האם להשעות את פילבר לתקופה ארוכה יותר: דרשה להשעות אותו ממשרד התקשורת ל-90 יום. גם העוזרת של פילבר, , שוחררה ממעצר בית בתנאים מגבילים.

 

בחקירותיו אמר פילבר כי התקשורת בינו לבין יו"ר בזק הייתה משא ומתן לגיטימי ביניהם, וכי חילופי הטיוטות ביניהם היו מקובלים. אלוביץ', מצדו, דיבר ארוכות בחקירתו כשניסה לשכנע את החוקרים כי ההטבות שבזק קיבלה זעומות לעומת אלה שקיבלו והוט.

חקירת הפרשה הגיעה במקביל לפרסום דוח  ובו הוצג היחס המועדף שקיבלה חברת בזק ממשרד התקשורת. לאורך הדוח כולו מופנית ביקורת חריפה ביותר מצד המבקר לעברו של פילבר, ונטען כי הוא קידם מהלכים לטובת בזק תוך שהוא "נוהג בצורה לא מקצועית".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.