משלחת מועצת יש"ע נפגשה בשעות האחרונות עם בכירים בממשל האמריקאי.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר לאחר הפגישה שהתקיימה בוושינגטון בין ראשי מועצות יו"ש לראש הממשלה בנימין נתניהו:
"סיימנו אמש פגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר יריב לוין. הגעתי עד לכאן, לבית הלבן, עם חבריי ראשי המועצות ישראל גנץ, עודד רביבי ודוד אלחייני על מנת להביא את קולה של ההתיישבות, כדי שבמהלך המשא ומתן, ברגע ההיסטורי והרגיש הזה, ראש הממשלה ישמע מאיתנו את הקווים האדומים עבורנו. אנו בטוחים שראש הממשלה ימשיך לעמוד על העקרונות של מדינת ישראל ושל ההתיישבות".

לדברי נאמן, "נמשיך לפתח את יהודה ושומרון ולא נוותר על אף חלק בארץ ישראל. בעז"ה נהיה עדים להחלת הריבונות, דבר שהוא הישג היסטורי לא רק בקנה מידה של היסטוריית מדינת ישראל אלא בקנה מידה של ההיסטוריה היהודית כולה. הרגע הזה קורה לנגד עינינו".

במשלחת מועצת יש"ע בוושינגטון מדווחים על תחושת משבר בשיחות

יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני מסר: "אנחנו מוטרדים מאוד. לא נוכל להסכים לתוכנית שתכלול הקמתה של מדינה פלסטינית שתהווה איום על מדינת ישראל וסכנה גדולה לעתיד.
אנו מצהירים כי לא נאפשר הקמת מדינה פלסטינית גם במחיר של ויתור על ריבונות במרחבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן. אנו דורשים מראש הממשלה השרים וחברי הכנסת לא לקבל הסכם הכולל בתוכו הקמת מדינה פלסטינית בכל אופן שהוא".

אלדר ממן

אלדר ממן:עוד באותו נושא