במאמר מיוחד שפורסם היום (ו') על ידי ג'ייסון גרינבלט, שליחו של הנשיא טראמפ למזרח התיכון, בעיתון 'ישראל היום' הוא מדגיש כי ממשל טרמאפ מתנגד לדרכו של ארגון הטרור חמאס ומבהיר כי שימוש בטרור יביא לחורבן הרצועה.

השליח האמריקאי למזרח התיכון. ג'ייסון גרינבלטץ צילום: פלאש 90

"הממשל האמריקני מתנגד בתוקף לכל מה שחמאס מייצג, שכן מדובר בארגון טרור שפוגע בחפים מפשע ומתחבא מאחוריהם, חמאס בחר בטרור, שכן לשיטתו האלימות היא אמצעי להשגת המטרות הפוליטיות", כתב.

בהמשך התייחס גרינבלט לדבריו "המתונים" של יחיא סינוואר, אחד ממנהיגי החמאס בעזה בראיון עמו שהתפרסם עמו לפני שבועיים ובו טען כי הוא רק רוצה שהילדים בעזה ישגשגו.

גרינבלט השיב כי גם האמריקאים מעוניינים לראות את עזה משגשגת, אך הבהיר כי השגשוג לא יגיע דרך הטרור: "חמאס לעולם לא ינצח את ישראל, וכל רקטה או עפיפון בוער בדמות צלב קרס, כל מנהרת טרור, רק מביאים את עזה קרוב יותר להרס – לא לשגשוג".

בהמשך רומז גרינבלט כי דברי סינוואר הם מן הפה ולחוץ בלבד עבור התקשורת, אך מטרתו להמשיך בטרור: "אם חמאס רוצה שעזה תהיה כמו סינגפור או דובאי, כפי שסינוואר טוען, הרי שהגיע הזמן שפעולותיו של הארגון יעלו בקנה אחד עם מטרה זו. על חמאס לקבל עליו את השינוי ולאמץ את הערכים שבהם סינוואר מתיימר להאמין: דמוקרטיה, פלורליזם, שיתוף פעולה, זכויות אדם, חירות", והוסיף: "ערכים אלו אינם קיימים בעזה".

אורן רפאל

אורן רפאל