מדברים על "בגידה"? כשבוע לאחר שקהל המפגינים בהפגנת השמאל בתל אביב קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו "בוגד", נצפה אמש אחד המשתתפים בהפגנה כשהוא נושא שלט תמיכה ואהדה למחבלת עהד תמימי. את תמונת השלט צילם עיתונאי "מקור ראשון" ישי פרידמן. רק בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד המחבלת תמימי, בגין תקיפת קצין וחייל צה"ל, ובגין חמישה אירועים נוספים בהם תקפה משרתים בכוחות הביטחון, זרקה לעברם אבנים, איימה עליהם, הפריעה לכוחות למלא את תפקידם, השתתפה בהפרות סדר והסיתה אחרים להשתתף בהן. חרף כתב האישום והתקריות הרבות בהן תקפה תמימי, לצד בני משפחתה, את כוחותינו, היא זוכה לאהדה בקרב השמאל הסהרורי שקורא לשחררה לאלתר. אמש, כאמור, צולם אחד המשתתפים בהפגנת השמאל כשהוא נושא שלט שעליו מצויר לב ובתוכו נכתב שמה של תמימי.

הפגנת השמאל, אתמול. צילום: תומר נויברג, פלאש 90
הפגנת השמאל, אתמול. צילום: תומר נויברג, פלאש 90

כזכור, בשבוע שעבר הגיעו אלפי מפגינים להפגנות השמאל בשדרות רוטשילד שבתל אביב כדי למחות נגד מה שהם מכנים: שחיתות הממשלה. שבוע אחרי שהונף בהפגנה שלט דמוי גיליוטינה, הונף שלט עליו נכתב "בוגדיהו". בסרטון שפרסם העיתונאי ופאנליסט הפטריוטים איתמר פליישמן וצולם ע"י 'התנועה לאיכות השלטון', נשמעים מפגינים מולהבים צועקים "בגידה" במהלך נאומו של יו"ר התנועה, אליעד שרגא, על הבמה בכיכר הבימה, כשהוא טוען ש"יד נעלמה בגדה במולדת" וכתבה את המכתב שאישר את עסקת הצוללות. כאשר הוא שואל את הקהל מי כתב את המכתב, צעקו בקהל "ביבי".

שבוע קודם, צולם אחד ממפגיני השמאל כשהוא נושא "גיליוטינה" עשויה קרטון ועורר סערה ציבורית ופוליטית. מכל קצוות הקשת הפוליטית גינו את "מיצג" הגיליוטינה ונשיא המדינה אף אמר כי מדובר ב"הסתה ברורה".

הפגנת השמאל, אתמול. צילום: תומר נויברג, פלאש 90
הפגנת השמאל, אתמול. צילום: תומר נויברג, פלאש 90

 
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20