כשהשכונה ' בבית שמש אוכלסה לפני ארבע שנים למשפחות חילוניות, דתיות וחרדיות, נראה שאף אחד לא חשב על פתרון חינוך ל-43 הילדים הלא  בשכונה. היום פתחו ההורים הלא  מחאה מול ראש העיריה בבית שמש, לפתוח לילדיהם בשכונה.

ההורים מפגינים בבניין העירייה. באדיבות יוסי ינקלביץ'

שכונה רמה ג' בבית שמש, שווקה על פי משרד השיכון לדתיים, חילונים וחרדים לפני ארבע שנים. השכונה אוכלסה ברובה ע"י אוכלוסיה חרדית, מה שגרם לעירייה לאפשר פתיחה של גן חרדי בלבד בשכונה. משפנו ההורים בפברואר השנה לעירייה בבקשה שייפתח גן ממלכתי המתאים להלך הרוח הלא חרדי של 43 הילדים הלא חרדים בשכונה, נענו אלה מהעירייה בשלילה.

"פנינו לעירייה בפברואר לפתוח גן עירייה כי אין בשכונה גן עירייה, והגנים האחרים בבעלות עמותות חרדיות" מספר יוסי ינקלביץ', תושב השכונה. לטענת התושבים, נענו מהעירייה כי בהתאם לאופי השכונה אין מקום לגנים אחרים.

"אנחנו דורשים תשובות"

לאחר פניית ההורים למשרד החינוך, הוקצה באופן חריג מבנה נייד למרות שמבנים קבועים קיימים במקום, משום שאלו הובטחו ע"י ראש עיריית לעמותות פרטיות חרדיות לגנים החרדים.

הפתרון שהציעו מהעירייה הוא לשלוח את הילדים לגן ממלכתי בשכונת רמה א', מרחק של 45 דקות נסיעה בתחבורה ציבורית. מהעירייה ניסו להציע פתרון להקצאת הסעה לילדים לשכונת רמה א', אך לגילאים של טרום חובה אין אישור מטעם להקצות הסעה, מטעמי סכנה לביטחון הילדים.

דורשים גן ממלכתי. הפגנת ההורים בעירייה. צילום יוסי ינקלביץ'
דורשים גן ממלכתי. הפגנת ההורים בעירייה. באדיבות יוסי ינקלביץ'

דרישתם של התושבים לעירייה היא מבנה גן עבור ילדיהם, בשכונה עצמה, ולא לתת לילדים גן ממלכתי במרחק של 45 דקות מהשכונה. כרגע אין פתרון, דבר שהוציא את ההורים להפגנה בבניין העירייה.

ינקלביץ' שהיה בהפגנה מספר לערוץ 20 "מנכ"ל העירייה דיבר איתנו והבטיח שימצא פתרון. הוא לא התחייב על השנה הקרובה, וגם לא נתן לנו שום דבר כתוב" עוד אמר "אנחנו שבועיים לפני שנת הלימודים ודורשים תשובות. מספיק קיבלנו הבטחות בעל פה. אנחנו רוצים לראות מבנה עבור הילדים שלנו".

מעיריית בית שמש טרם נמסרה תגובה רשמית.

 

 

 

‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.


:עוד באותו נושא