חניכת ביה"ס לרפואה באריאל: בארגון השמאל הקיצוני ניצלו כדי להסית. שנה לאחר הנחת אבן הפינה, נחנך אמש (א') ביה"ס לרפואה באוניברסיטת אריאל במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין, שר החינוך נפתלי בנט וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן. בעוד בימין ברכו, בארגון השמאל הקיצוני 'שלום עכשיו' מינפו את הפרסומים כדי להתסיס.

הציוץ שנמחק מהטוויטר של 'שלום עכשיו'. צילום מסך

בתגובה לציוץ של שרת המשפטים איילת שקד בטוויטר בחרו ב'שלום עכשיו' לטעון כי מדובר במוסד לימודים "ליהודים בלבד". זמן קצר לאחר מכן הציוץ הוסר וציוץ אחר המאשים את ישראל בכיבוש עלה במקומו.

"ברכות לשר החינוך נפתלי בנט על הגשת החזון והקמת ביה"ס לרפואה באריאל! עשרות סטודנטים בשנה לא יצטרכו לנסוע לנכר. אוניברסיטת אריאל על המפה", כתבה שקד. ב'שלום עכשיו' השיבו לציוץ של שקד: "היא לא תספר לכם שזה בית ספר בו הכניסה והלימודים הם ליהודים בלבד. אתם כבר יודעים למה".

השר בנט כינה בתגובה את הארגון "שקרנים עכשיו" והבהיר: "אלפי סטודנטים ערבים לומדים באוניברסיטת אריאל". בהמשך ולאחר שהתברר לארגון שבמוסד לומדים ערבים ישראלים וגם פלסטינים, החליטו ב'שלום עכשיו' להסיר את הציוץ והעלו תגובה אחרת הפונה אל השרה.

תגובת השר בנט ל'שלום עכשיו'. צילום מסך

"איילת שקד, אולי תספרי גם שהאוניברסיטה הזו הוקמה בשטח כבוש? ולא על ידי המועצה להשכלה גבוהה אלא ע״י אלוף פיקוד מרכז? שהיא לא מוכרת ע״י מוסדות בינ״ל? שהפלסטינים שחיים ליד האוניברסיטה לא יכולים ללמוד בה בלי אישור מיוחד? ⁦ושבחצר האחורית שלה מתבצעת השתלטות על אדמות פרטיות של פלסטינים?", לשון הציוץ.

הציוץ החלופי של 'שלום עכשיו'. צילום מסך
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20