18:30 23/11/2017
דף הבית > ספורט > שכונת בית וגן

שכונת בית וגן

בעונה שעברה זה קרה לגיא לוי, עכשיו זה קרה לסלובודאן דראפיץ׳. למה אלי טביב מתייחס למאמנים כמו אל כלים חד פעמיים

יכול להיות שדראפיץ׳ הזמין את סיום ההתקשרות בינו לבין בית״ר ירושלים? על פי המאמן, ההתנהלות של אלי טביב במהלך העונה ובעיקר בחודשים האחרונים הורידו לו את החשק להישאר. מה עושים? פשוט לא עונים לטלפונים של הבוס.

דראפיץ׳ סבל בעונה האחרונה, אנשיו הקרובים אומרים שלמרות ההצלחה הגדולה במועדון הכי קשה בכדורגל הישראלי הוא לא נהנה. ההתנהלות של טביב מולו הסבה לו נזק רב עד שהוא העדיף לחפש בית חדש. ההחלטה של דראפיץ׳ לא לענות לטביב שהתקשר אליו במשך כמה ימים והמאמן סינן אותו היתה הסיבה העיקרית לסיום דרכו של המאמן במועדון. כאשר דראפיץ׳ קיבל את ההחלטה לא לענות לבוס שמתקשר מארצות הברית הוא כמובן לקח בחשבון שהוא יקבל הודעה על סיום דרכו בבית״ר ירושלים.

דראפיץ'. יסלח לאצילי?. פלאש 90
דראפיץ'. פלאש 90

הצורה בה טביב מתייחס למאמנים שעובדים אצלו היא מתחת לכל ביקורת. טביב מזלזל במאמנים שלו גם אם הם מצליחים, גם אם הם הביאו תוצאות מרשימות, גם אם הם עמדו בכל המטרות. טביב לא רואה בעיניים אף אחד, שום דבר לא מעניין אותו ולא מטריד אותו. הוא מתייחס למאמנים כמו אל כלים חד פעמיים. הוא קונה את המאמנים בזול וזורק אותם בלי חשבון. מאמן הוא הדמות שאמורה להיות הכי מוערכת במועדון. מאמן אמור להיות עצמאי לחלוטין עם שטח סטרילי גדול ומפחיד לכל אלה שמנסים להתקרב לשטח הטריטוריאלי שלו.

טביב החתים את אלי כהן שנדהם כמו כולם מהמינוי המפתיע ושלח אותו הביתה יממה אחרי שהתחייב לא לפטרו, טביב מינה את מנחם קורצקי, עוד מינוי שהפתיע רבים ושלח אותו הביתה בשיחת טלפון מארצות הברית. גם גיא לוי, שמינויו היה מוזר מאוד נשלח הביתה למרות ההצלחה הגדולה שלו. ואז הגיע תורו של דראפיץ׳ שהיה אולי המפתיע ביותר. לדראפיץ יש בטן מלאה על טביב. המזל של טביב שהוא שלח הביתה מאמן שהוא גם בנאדם. טביב לא התייחס אליו כאל בנאדם אבל דראפיץ נשאר לויאלי לבעלים גם אחרי  שסיים את דרכו במועדון. אין הרבה מאמנים סימפטיים וג'נטלמנים כמו דראפיץ בכדורגל הישראלי.

דראפיץ׳ הוביל את בית״ר ירושלים לעונה הטובה ביותר שלה מאז ימי התהילה של ארקדי גאידמאק. הוא הצליח להוביל את המועדון לפלייאוף העליון ובנוסף למקום השלישי שמוביל לאירופה כבר בשלבים הראשונים של העונה. ברוב העונה היחסים בין טביב למאמן היו טובים מאוד למרות המעורבות הרבה של טביב בעניינים המקצועיים. כמו בסיום העונה שעברה, גם הפעם טביב התעלם מההצלחה של המאמן ולא הציע לו חוזה לעונה נוספת לפני סיום העונה, דבר שגרר פרסומים בתקשורת שדראפיץ׳ מאוכזב מהעובדה שלא מדברים איתו לעונה הבאה למרות ההצלחה הגדולה. המסרים הועברו לטביב דרך התקשורת מה שמטריף את טביב. גיא לוי שילם על כך את המחיר בעונה שעברה. דראפיץ נפל למלכודת כמו לוי.

אלי טביב צילום: פלאש 90
אלי טביב צילום: פלאש 90

דראפיץ חתם לשנתיים במכבי נתניה. הוא שיחק בקבוצה בימים הטובים יותר של המועדון, הוא שימש כעוזר מאמן ומנהל מקצועי במועדון עד שיצא לאמן במועדונים אחרים. מי שמכיר אותו ומי ששיחק אצלו רק מחמיא על האישיות הנפלאה שלו. שחקנים רבים אומרים כי קשה שלא להעריך ולסמפט אותו. בנאדם אמיתי, לויאלי כלפי השחקנים והמועדון בו הוא עובד ובנוסף איש מקצוע טוב מאוד.

טביב מעוניין זו תקופה ארוכה בגיא לוזון אולם המכשול העיקרי עד עכשיו להחתמתו היה התנאים הכספיים שלו והדרישות שטביב לא יהיה מעורב מקצועית. לוזון הגיע השבוע לארץ מלונדון לאירוע משפחתי וטביב דאג שכמה מאנשיו הקרובים בארץ ילחצו על המאמן כדי שבשבוע הבא, עם חזרתו ארצה הקרקע להבאת לוזון לירושלים תהיה קלה יותר. לוזון רוצה להישאר באנגליה והוא בודק כמה אופציות בצמפיונשיפ ולא ממהר לחתום בישראל. בכל מקרה, לוזון דורש שכר של 180 אלף דולר נטו ותקציב גבוה לסגל שחקנים שיתמודד על האליפות בנוסף כמובן לסמכויות מלאות בתחום המקצועי.

 

הרצון של טביב להביא את גיא לוזון חורג מהנורמה אצלו. הוא יודע שאצל לוזון הוא ייאלץ לזוז הצידה בנוגע למעורבות המקצועית, הוא יודע שהוא ייאלץ לשלם הרבה כסף למאמן והוא יודע שאצל לוזון חריגה קטנה. מהסיכומים והמאמן הולך לבד ומהר. ההבדל בין לוזון למאמנים אחרים הוא שלוזון לא מגשים חלום אם יאמן את בית״ר. הסיכון שלוזון לוקח אם יחתום אצל טביב הוא גדול. יכול להיות שטביב מוכן לשינוי הגדול שכולם מים ממנו להביא מאמן בכיר להעמיד תקציב גבוה כדי להתמודד על האליפות ולזוז הצידה. לנהל רק את העסקים המשגשגים שלו במיאמי ולהשאיר את הניהול המקצועי בידיים של לוזון. זה לא נשמע מציאותי, אבל הדוד של גיא, אבי לוזון, תמיד אוהב להשתמש במשפט שחלומות מתגשמים. אז אולי דווקא לוזון יגשים לאוהדי בית״ר ירושלים את החלום.

 

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

שחקני באר שבע חוגגים. צילום: דף הפייסבוק של הפועל באר שבע

באר שבע מנסה לעבור לשלב הבא, מכבי רוצה לשמור על הכבוד

שתי הנציגות הישראליות האחרונות בליגה האירופית ישחקו הערב עם שאיפות שונות. האלופה יכולה להעפיל לשלב הבא