פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן. צילום: רועי אלימה, פלאש 90
, עו"ד . צילום: רועי אלימה, פלאש 90

 

פרקליט המדינה שי ניצן השתתף הערב (ה') בוועידת העסקים של פרקליט והתייחס לטענות לפיהן חקירות ראש הממשלה בנימין נגררות יתר על המידה ואמר כי התקשורת לא יודעת מה השיגה המשטרה, כך פורסם ב"החדשות".

לדברי ניצן: "החקירה תסתיים ברגע שיסתיימו כל צורכי החקירה. קראתי ידוע שאומר – 'מספיק'. אז כנראה שיש לו מקורות מופלאים שהוא יודע בדיוק מה המשטרה השיגה ומה לא. ואני רוצה לומר – לו ובכלל – אם מדמים אתם שחקירת ראש ממשלה דבר קל הוא, זהו דמיון שווא. זו חקירה רצינית, מעמיקה, היא לא מוכתבת ע"י שום אינטרס פוליטי ונעשה מה שצריך. אם  צריך לגבות עדויות נוספות מכמה אנשים הן תיגבנה, אם נגיע למסקנה שסוכמה החקירה לא נהסס. כל הטענות הן סרק, אני מקווה שתוך כמה שבועות החקירה תסתיים והמשטרה תפרסם את המלצותיה".

על הסכמי עדי המדינה: "בחלק מהתיקים בהם נקטנו בצעד זה, הדבר הוכיח את עצמו, והביא להרשעות וגזרי דין חמורים. חתימת הסכמים שכאלה מעבירה מסר חד משמעי – ידע כל מי שעומד לבצע עבירה: לעולם לא תוכלו לסמוך על איש משותפיכם, עוזריכם או הקרובים לכם ביותר, שלא יסגירו אתכם באחד הימים. לא תסמכו על המזכירה האישית, לא הנהג הצמוד הנאמן, לא העוזר האישי, ובוודאי שלא נותן השוחד או המתווך לשוחד. ברגע האמת, כל אדם שפשע יחד עמכם או שהיה מודע למעשיכם, יכול להפוך לעד מדינה נגדכם שכן תמיד בעיניו טובתו האישית או הצלת עורו יקדמו לטובתכם האישית".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.