No Tag To Print

שי אלון – ראש מועצת בית אל , על הבנייה וההתפתחות המואצת : "בשנים הקרובות בית אל תהפוך לבירת בנימין ותכפיל את עצמה"

 

 

 

לאור המחזה הלא שגרתי של בניינים רבי קומות בלב בית אל והתפתחות מואצת, תפסנו את ראש מועצת בית אל, שי אלון, לשיחה על הבנייה בבית אל, האתגרים, הריבונות והשאיפות לעתיד

מה קורה בבית אל בימים אלו?

ב"ה ממש ברגע זה נבנות בבית אל כ 300 יח"ד חדשות. מדובר בבשורה עצומה ובבנייה שלמעשה מהווה אוויר לנשימה ליישוב, שכן במשך שנים רבות סבלנו מחוסר בנייה, דבר שהתבטא בסגירת כיתות והעלאת הגיל הממוצע של תושבי היישוב. כעת, ניתן כבר לראות בבית אל בניינים בני 7 ו 8 קומות, שעתידים להגיע ל 10 קומות כל אחד! זה מחזה נדיר ביהודה ושומרון ובוודאי בבית אל שמעולם לא היו בה מנופים.

מאיפה נבעה ההחלטה לבנות בניינים בני 10 קומות ביישוב שרובו ככולו בתים פרטיים?

לצערנו, בבית אל יש מצוקת קרקעות בעלות תב"ע שניתן לבנות עליהן. האסטרטגיה שלי דוגלת בלמצות את השטח באופן המקסימלי ובכך לקבוע עובדות בשטח. תרשום מה שאני אומר: בשנים הקרובות בית אל בעז"ה תהפוך לבירת בנימין ותכפיל את עצמה מבחינת מס' התושבים. אנחנו מדברים על יישוב עירוני המשלב אוכלוסייה חדשה וותיקה, איכות חיים ויישוב ארץ ישראל.

איך נערכים לקליטתן של 300 משפחות?

ממש לפני כחודש השקנו את התכנית האסטרטגית שלנו "בית אל 2025". התכנית למעשה מציבה לנו יעדים וממחישה כיצד בית אל תראה בעז"ה ב 2025 מכל הבחינות: דת, תשתיות, כלכלה, תיירות, חינוך ועוד. אנו עמלים כבר עכשיו ונערכים לקליטת התושבים החדשים למשפחת בית אל. אחד היעדים העיקריים שהצבנו לעצמנו הוא הכפלת כביש הגישה לבית אל והנגשת היישוב בצורה נוחה יותר לכביש 60, המהווה עורק תחבורה מרכזי.

מי היזמים שבונים בבית אל בניינים של 10 קומות?
ב"ה אני חייב לציין שזכינו ביזמים מעולים שבונים בסטנדרט גבוה ונותנים שירות ברמה גבוהה מאוד. אנו עוקבים מקרוב ועובדים בשיתוף פעולה עם הקבלנים והיזמים. ראוי לציין את חברת "אבני דרך" וחברת "קדמא" שבונות את רב הבתים בבית אל. מדובר בחברות מעולות שמסייעות לנו להוציא לפועל את התפתחותה של בית אל. הדבר הכי מיוחד הוא שמלבד הבנייה, החברות גם עוסקות בפעילויות לרווחת התושבים. לאחרונה, בשיתוף פעולה מקסים בעיניי, צבעו חברת "אבני דרך" ונוער בית אל את מגדל המים בציורי גרפיטי! התרומה של החברות לחיזוק הקהילה הוא מדהים.

האם יש ביקוש לדירות שנבנות?

בוודאי. כמעט מחצית מהדירות נמכרו דרך מחיר למשתכן והשיווק של שאר יחידות הדיור מתקדם ב"ה בצורה מרשימה. חברות הבנייה שהזכרתי עושות עבודה מעולה ואני מאמין שהמגמה החיובית תמשיך וכל הדירות יימכרו בהקדם.

מה צפוי בהמשך?
בעז"ה בשבוע הבא תתכנס וועדת התכנון במינהל האזרחי וצפויים להיות מאושרים עוד כ 350 יח"ד בבית אל. כעת עלינו לקבל את הסיוע הממשלתי ולפנות את חטמ"ר בנימין, עליו עתידה השכונה החדשה להבנות. חשוב לומר – לצד ההתפתחות הפיזית, אנו מקדישים ימים ולילות בחיזוק הקהילה, החוסן הקהילתי ותחושת השייכות למקום.

האם לדעתך תהיה ריבונות ביהודה ושומרון?

בעז"ה כן. עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה. כעת אנחנו עסוקים בריבונות במעשים – "דונם ועוד דונם". הכוונה היא קביעת עובדות בשטח ובכך להפוך את ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון לעובדה מוגמרת והפיכת הרעיון ההזוי של "מדינה פלסטינאית" – לכזה שאין לו שום היתכנות.

תרצה להעביר מסר נוסף?

כן. אני רוצה למסור חיזוק לעם ישראל ולתושבי בית אל. כוחנו הוא באחדותנו. בעז"ה נצלח את הקורונה ונמשיך להתעסק בבנייה ובהתפתחות. אני גם מזמין את עם ישראל לאחר הסגר לבוא ולהנות ממה שיש לבית אל להציע. אני מבטיח חוויה מהנה!
חג שמח ומועדים לשמחה.

It is not Android