השתמש בחומרים אסורים? שיר צדק. צילום: הפועל ב"ש
שיר צדק. צילום: הפועל ב"ש

 

שיר צדק הורחק לשמונה חודשים. ועדת המשמעת פרסמה לפני דקות אחדות (ב') את ההחלטה. הנימוקים להחלטה יתפרסמו בעוד כמה ימים. בלם הפועל באר שבע ונבחרת ישראל סיים למעשה את העונה והוא צפוי לחזור למגרשים בתחילת העונה הבאה, אלא אם האלופה תחליט לערער והעונש יפחת. עונשו של צדק התחיל ב-19 באוקטובר, כך שצדק יוכל לחזור בתקופת ההכנה לעונה הבאה.

שיר צדק שחזר משוויץ ביום שישי אופטימי מאוד מוועדת המשמעת חלם לקבל עונש נמוך כדי לשוב עוד העונה לשחק כדורגל, כחודשיים וחצי אחרי שבדיקת אופ״א מצאה חומר אסור לשימוש בגופו, הודיעה היום אופ"א על העונש. קו הגנה של צדק היה שהחומר הגיע לגופו בטעות בגלל תקלה בהליך הייצור של תוסף התזונה האסור אוקטופמין אותו קיבל במסגרת קבוצתו הפועל באר שבע ולא באופן פרטי.

למרות שהבלם, המועדון ועורך דינו האמינו כי העונש יהיה נמוך מחצי שנה, מדובר בעונש קל יחסית, בהתחשב בכללים הנוקשים של אופ״א בנוגע לשימוש בחומרים אסורים גם אם מדובר בטעות של תום לב או כל סיבה אחרת. בהפועל באר שבע ימתינו לנימוקי העונש כדי לבחון האם יש מקום לערער. נראה כי ההמלצה שהמועדון יקבל מעורך הדין השוויצרי תהיה לא לערער. החשש הגדול של צדק והמועדון בהתחלה היה שהבלם יורחק לשנתיים. העונש הנוכחי סביר והבלם בן ה-28 יכול לחזור כבר בפגרה לפעילות מלאה.

 

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20