התבטאות מעוררת מחלוקת של התפרסמה היום (ראשון) באתר "הארץ":  "היו אלמנטים יפים גם באידיאולוגיה הנאצית… אבל מאחורי זה עמדה אידיאולוגיה מפלצתית. אנחנו לא חושבים עד הסוף מה זה חוק הלאום ומה הם כל סימני האזהרה, ולאן אנחנו הולכים בעצם".

גפן, אחותו של הזמר ובתו של , אמרה בראיון לגילי איזיקוביץ: "מה שמסוכן ומפחיד בעיני בבחירות האלה הוא הבלבול בין חברמניות לליברליות".

"מה שפייגלין ובנט עושים הוא להציג את עצמם כחברמנים, כביכול ליברלים… זה מטשטש את מה שהם באמת מציעים, שזה טיהור הארץ ממי שלא יהודי".

"פתאום פייגלין נהיה אפשרות אטרקטיבית, אבל הוא לא כזה", אמרה גפן, "הוא משתמש בלגליזציה כדי להגיע ללבבות חילוניים, אבל מה שהוא רוצה זה לבנות את בית המקדש".

"אולי הוא ישתמש בקוביות עץ אנתרופוסופיות כדי לבנות את בית המקדש" הוסיפה, "אבל זה מה שהוא מתכנן. וחשוב להבחין בין עיקר לטפל". "היו אלמנטים יפים גם באידיאולוגיה הנאצית", אמרה גפן, "השיבה לטבע, תעשיית הקולנוע פרחה, אבל מאחורי זה עמדה אידיאולוגיה מפלצתית. אנחנו לא חושבים עד הסוף מה זה חוק הלאום ומה הם כל סימני האזהרה, ולאן אנחנו הולכים בעצם".

"מה ההיסטוריה שווה אם אנחנו לא לומדים ממנה משהו? מה היא שווה? זה מצב מסוכן. סמוטריץ' הוא גזען חשוף פנים, אבל פייגלין ובנט מסוכנים יותר כי הם מתחפשים. אסור שיסיחו את דעתנו ממה שהם באמת אומרים".

ההתבטאות של גפן מגיעה אחרי התבטאויות שנויות במחלוקת של אביה, שפרסם בעבר בין היתר, תמונה בחשבון האינסטגרם שלו ובה הוא לובש חולצה שעליה כתוב: "כל מה שמחבל מתאבד צריך זה חיבוק". גם האב פרסם בעבר פוסט באינסטגרם שרמז להשוואה בין האידאולוגיה הנאצית לבין חוק הלאום.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.