מהמרכז הרפואי העמק נמסר הבוקר (ד') כי חלה מגמה של במצבה של פצועת הדקירה בעפולה, שובה מלכה בת ה-18 בדרכה לבגרות באזרחות. מצבה מוגדר כעת בינוני עד קשה ויציב והיא מאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ, לצד המחבל.

של שובה בבית החולים

אתמול דיווחו הוריה כי "שובה ברוך השם במצב יציב, בהכרה. היא חלשה, היא כאובה, קשה לה להגות הברות אבל היא לוחשת פה ושם מדברת". לדבריהם, "היא מחזקת אותנו, סיפרנו לה שמתפללים עליה, היא ביקשה ממני לומר שיתפללו, היא אמרה לי: אמא, תגידי שיתפללו על עם ישראל, שעם ישראל יהיה חזק, שעם ישראל לא יפחד להיות מי שהוא ומה שהוא ולנצח, שעם ישראל לא יפחד לעשות את מה שהוא יודע לעשות כדי לחיות פה בשלום".

ההורים אף דרשו מהמשטרה להודות שמדובר באירוע לאומני והודו לעם ישראל על תמיכתו בהם: "אנחנו מרגישים עטופים מכל הכיוונים, כמו בצלופן של תפילות. זה מחמם את הלב מאוד, אנשים זרים שאני לא מכירה מגיעים ומביאים לנו שוקולדים. נהג מונית שמע והיה חייב לבוא ולחלק לה שוקולד. אנחנו מרגישים שעם ישראל פה איתנו וזה נותן לנו המון כוח".

זירת פיגוע הדקירה. צילום: תיעוד מבצעי מד"א

 

כזכור, ביום שני אחר הצהריים, התקבל דיווח במוקד מד"א על צעירה שנדקרה בעפולה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו למרכז הרפואי 'העמק' בעיר את שובה כשהיא דקורה בפלג גופה העליון. מצבה הוגדר קשה מאד אך יציב והיא הועברה מחדר הלם ליחידה לטיפול נמרץ, כשהיא סובלת מפגיעות פנימיות. שובה, שהייתה בדרכה לבחינת הבגרות באזרחות, עוד הספיקה לצעוד מספר מטרים, אך התמוטטה סמוך לבית הקפה '' בעפולה. בני משפחתה קראו להתפלל להצלת חייה בשם: .

המחבל, תושב בשנות ה-20 לחייו, נתפס ונוטרל ע"י נוהל מעצר חשוד. מהמשטרה נמסר כי הוא אותר במרחק מאות מטרים מזירת הדקירה בזכות עירנותם של אזרחים שדיווחו למוקד ה-100. "לאחר שהחשוד לא נשמע להוראות השוטרים הוא נוטרל על ידי הלוחמים ונעצר", נמסר. "כוחות שהוזעקו למקום זיהו חשוד אשר סירב לעצור והחל להימלט. הכוחות ירו לעברו באזור הרגליים עד שהוא נעצר וברשותו נתפסה סכין". המחבל פונה גם הוא לבית החולים במצב בינוני כשהוא סובל מחבלות בפלג גופו התחתון.

מעצר המחבל. צילום: ח'טאב נסאר


:עוד באותו נושא