גברים ונשים בטווח רחב של גילאים שואלים את עצמם על בסיס קבוע מה הם יכולים לעשות על מנת לשפר את איכות החיים. כולנו רוצים לחיות טוב יותר כדי לישון הרבה בלילה ולקום רעננים בבוקר, אך לא תמיד אפשר להשיג את המטרה הזו באמצעים חומריים. מעבר לכך, יש גם דאגות כלכליות ונושאים שלא בשליטתנו אבל ההשפעה שלהם על איכות החיים היא דרמטית.

בראש ובראשונה, מה שצריך לעשות הוא לאמץ שגרה שעושה לנו טוב ולהקפיד עליה לאורך זמן. כך ניתן גם לגלות פערים באופן שבו אנשים שונים תופסים את איכות החיים שלהם, או לבצע רפלקציה על מה שאנחנו באופן אישי מעדיפים להציב בראש סדר העדיפויות. 

בפועל, יש גם כמה טיפים שמשותפים לכולנו ונוגעים לאופן שבו ניתן לשפר את איכות החיים:

1.בצעו

פעילות גופנית חיונית עבורכם גם ברמה הפיזיולוגית וגם ברמה המנטאלית. היא מפחיתה חרדות, משפרת את איכות השינה בלילה ועוזרת לכם להגיע למשקל יעד מומלץ וגם לשמור עליו כדי להרגיש בטוחים בעצמכם. 

2. החליפו את התפריט 

מה שנכניס לגוף קובע איך נרגיש. אם אתם רוצים לשפר את איכות החיים, אין לכם ברירה אלא לוותר על פחמימות ומתוקים לטובת פירות וירקות. למזלכם, שמירה על תפריט תזונתי מומלץ היא כיום משימה קלה יותר בהשוואה לכל תקופה אחרת בהיסטוריה. 

3.השתמשו במוצרי ספיגה

מי שסובל מבריחת שתן עלול לחוות פגיעה באיכות החיים גם לפני גיל הזהב. במקרים כאלה, הפתרון הכי טוב הוא לאמץ מוצרי ספיגה שמאפשרים התמודדות נוחה ודיסקרטית עם התופעה. את מוצרי הספיגה ניתן להתאים למבנה הגוף ואפשר להשוות בין תחתונים סופגים לבין חיתולים למבוגרים עד שמוצאים את הפתרון האידיאלי. 

4. בלו עם חברים

בילוי עם חברים היא פעולה לא מוערכת ביחס לתועלת שהיא מביאה לאיכות החיים. אם תבלו עם חברים שאתם אוהבים לפחות פעם בשבוע-שבועיים, תראו איך כל ההרגשה שלכם משתנה. זו ההזדמנות שלכם לשתף אחרים בדאגות וכמובן לקבל טיפים מאנשים שנמצאים באותו מצב כמוכם. שמרו על ראש פתוח והכניסו את הבילוי עם החברים ללוח הזמנים הקבוע בלי לוותר. 

5. תכננו תקציב 

דאגות כלכליות הן אלו שמונעות ממכם לישון טוב יותר בלילה? זה הרגע לפתוח מחשב, להכין קובץ אקסל מסודר ולתכנן תקציב חודשי. לא משנה מה ההכנסה החודשית שלכם, הסוד הוא להתאים אליה את ההוצאות ולדאוג גם לחיסכון. כך תגרמו תחושת ביטחון לכל משק הבית ותדעו שהעתיד שלכם בידיים טובות. 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.