ההתלבטות היא, מה היקף השיפוץ שנרצה לעשות, האם נשפץ רק את המטבח – שבו השחיקה והבלאי גבוהים יותר משאר הבית, בשל הצנרת הרבה, מכשירי החשמל, הסטייל המתחדש ועוד. או אולי אם כבר, עדיף לעשות שיפוץ נרחב יותר?

שאלה חשובה בפני עצמה, היא שאלת העיתוי, כלומר, קיימת עדיפות לשפץ בחורף או דווקא בקיץ? ואם אתם שואלים, אתם כנראה מבינים שיש הבדל, מה שמראה על כיוון מחשבה נכון. במאמר הנוכחי, נדבר על כך. נדבר גם על שיפוצים בתל אביב, אם יש לה ייחודיות כלשהי בעניין הזה, וכן האם הדבר תלוי בהיקף ובסוג השיפוץ.

האמת היא שלכל אחת מהאופציות יש יתרונות וחסרונות, בפסקאות הבאות נציג אותן אחת לאחת.

שיפוצים הדורשים שהייה מחוץ לבית

ישנם שיפוצים הדורשים שהות ממושכת מחוץ לבית, במקרה זה עליכם להחליט מתי יותר נוח לכם לשהות מחוץ לבית. זה תלוי בגודל המשפחה, בתקציב ועוד. שהייה במלון היא זולה יותר בחורף, אך אם יש לכם ילדים קטנים, ואין לכם בית מלון באזור המגורים, הם לא יוכלו לבקר בבית הספר באותה תקופה. מה שמביא אותנו לשיקול הבא – משפחה עם ילדים תצטרך להעדיף את השיפוץ בזמן החופש הגדול. בקיץ גם יותר מקובל לישון אצל חברים/ קרובי משפחה וכו', כך שחלוקת הילדים, גם היא יכולה להיות אופציה בקיץ.

מהם השיפוצים הדורשים יציאה מהבית?  

שיפוץ היקפי, הכולל הזזת קירות, הוספת חדרים, ועוד. וכן שיפוץ המשבית כליל את המטבח כך שטכנית אי אפשר לאכול בבית, (אמנם, אולי יהיה זול יותר לסעוד במסעדה באזור בתקופת השיפוץ, אך אם לאו, זה מצריך יציאה מהבית). ואם אתם כבר משפצים בטח תרצו גם לעשות הדברה, גם זה משהו שידרוש מכם שהייה מחוץ לבית, ולפחות יוסיף ימים נוספים להזדקקות לשהות מחוץ לבית.

במקרים שאינם דורשים שהייה מחוץ לבית, או שאתם יכולים להסתדר בצורה אחרת, כגון שהייה אצל ההורים או קרובי משפחה, ניתן לקחת בחשבון את היתרונות והחסרונות של כל אופציה, ותוכלו לקבל החלטה נבונה, בהתאם לסדר העדיפויות שלכם.

התועלת של שיפוץ בקיץ

בקיץ יש יותר שעות אור ויותר שעות עבודה, זה קריטי בעיקר לבית שעובר שיפוץ המצריך ניתוק החשמל. זאת ועוד, החומרים מתייבשים מהר יותר – המלט, הדבק של הריצוף/ החיפוי, הצבע וכו'. אם אתם רוצים גם להתחדש בהזדמנות זו במוצרי חשמל, בקיץ ישנו הזדמנות להשיג מוצרים בזול, מבצעים רבים של חנויות מוצרי החשמל מתקיימים בימים אלו (אך מצד שני החנויות יותר צפופות…).

החסרונות של שיפוץ בקיץ

בשל הביקוש הגבוה בקיץ, קבלני השיפוצים עמוסים יותר, זה גורם גם לעליית מחירים וגם לעבודה יותר לחוצה ופחות איכותית. ברם, לגבי שיפוצים בתל אביב לא תהייה בהכרח התייקרות משמעותית, זה מזכיר את מקומות הנפש המבוקשים, הנמצאים בתפוסה מלאה בכל ימות השנה. תל אביב היא עיר מבוקשת וצעירה שההפרש בביקוש עשוי לא להיות מורגש בין העונות.

התועלת של שיפוץ בחורף

התועלת העיקרית של שיפוץ בחורף היא האפשרות לגילוי רטיבות ונזילות תוך כדי עבודה – כשהפועלים עדיין בשטח. במידה ויורד גשם בימי העבודה או סמוך אליהם, ניתן לראות בקלות היכן מקור הרטיבות ולתקן מידית. שיפוץ בחורף הוא בדרך כלל גם יותר זול, כי הביקוש לשיפוצים בעונה זו עשוי להיות פחות.

ולגבי מבצעים, למרות שכבר כתבנו כי בקיץ ישנם יותר מבצעים במוצרי החשמל, מצד שני בתקופת החורף ישנם את מבצעי סוף שנה/ תחילת שנה/ ספירת מלאי. וכן הפנינגים אצל יצרני מטבחים, שיש ועוד.

החסרונות של שיפוץ בחורף

החומרים מתייבשים לאט יותר, זה מאט את העבודה, אבל בעיקר דורש מיומנות רבה יותר של ה'שיפוצניק' בשימוש נכון בחומר, נדרשת הכנסת כמות נכונה של מים בתערובת, על מנת למנוע בעיות התייבשות והידבקות.

שיפוצים שלא ניתן לעשות בחורף

שיפוץ של גג או עבודות איטום הם בעייתיים בנוגע לשיפוץ בחורף, בעיקר בימים הגשומים. שיפוצים במרפסת, בחצר או בגינה, גם הם בלתי אפשריים בימות החורף הגשומים.

בקיצור, שיפוצים חיצוניים דחו לקיץ או לימים שאתם יודעים בוודאות שלא צפוי בהם גשם. בחורף התמקדו בשיפוץ של פנים הבית – כגון הזזת קירות, ריצוף, קירות גבס ועוד.

ובכל מצב שתבחרו, אנו מאחלים לכם שיפוץ מוצלח ויפהפה.

וכבר אמרו חכמים: דירה נאה מרחיבה דעתו של אדם!

 

 

 :עוד באותו נושא