שינוי קריירה עלול להיות מפחיד ומאיים, אבל בעצם מדובר בתהליך מעצים ומרגש, שיקדם אתכם לקראת חיים שמתאימים לכם יותר, בהם תמצו את הפוטנציאל האמיתי שלכם ותוכלו להביא לידי ביטוי את הכישורים והיכולות שלכם בצורה הטובה ביותר.

שינוי קריירה דורש הסתכלות עמוקה פנימה ומענה על שאלות לא פשוטות, כמו מה אתם באמת רוצים, מה הכישרונות שלכם ומה יעשה לכם טוב. לא פשוט לקום פתאום באמצע החיים ולשאול את השאלות הקשות הללו. תוסיפו לזה את החששות הכלכליים, המשפחה שצריך לפרנס והפחד מהלא נודע, ובהחלט תגיעו למסקנה שמדובר בתהליך הדורש אומץ רב. למרות זאת, רוב הסיפורים על אנשים שעשו את הצעד מוכיחים שהוא בהחלט משתלם ומסב אושר לבוחרים בדרך זו.

השינוי לא חייב להיות דרמטי מידי!
כשאנחנו חושבים על שינוי קריירה, אנחנו מדמיינים משהו גדול, מהפך של ממש. חשוב להדגיש שזה לא חייב להיות ככה. התהליך שעליו מדובר יכול להתרחש ברמות שונות, ולא תמיד מדובר במרחק גדול מהתחום הנוכחי שלכם. הרבה פעמים מדובר בשינוי של חברה, בהפיכה משכיר לעצמאי, בשינוי היקף השעות או היקף העבודה, בקידום מסוים או בהרחבת הסמכויות והעצמאות שלכם בתור עובדים.

מאיפה בכלל להתחיל?
טוב, קיבלתם את ההחלטה המפחידה והמרגשת, החלטתם לאזור אומץ וללכת על זה. ברכותינו. אבל איך בכלל מתחילים מהלך כזה?
אנו ממליצים להשקיע ולפנות ליועץ קריירה כבר ברגע שקיבלתם את ההחלטה על מנת שתוכלו לעבור תהליך יעיל ומובנה, שיגביר את הסיכויים שלכם להצליח בדרך. כמו כן, יועץ קריירה מומחה יספק לכם את התמיכה, הדחיפה והמחויבות כלפי עצמכם וכלפי הדרך החדשה בה אתם צועדים.
בתהליך הייעוץ לקראת שינוי הקריירה תבררו ביחד עם היועץ מה הם הכוחות המניעים אתכם, מה הם תחומי העניין שלכם (שאולי לא היו לכם כשבחרתם במקצוע הקודם, או שלא קיבלו התייחסות מספקת מצדכם), מה הם הכישורים והתכונות הבולטים שלכם ואיך כל אלו משתלבים יחד בדרך למציאת השלב הבא בחיים המקצועיים שלכם.

תהליך שינוי קריירה- צעד אחר צעד
תהליך שינוי הקריירה הוא תהליך שמורכב מכמה שלבים. השלב הראשון בתהליך מתמקד בשאילת שאלות, התבוננות פנימית והתמודדות עם פחדים. לאחר מכן מגיע שלב איסוף המידע, שמומלץ לבצע בצורה ממוקדת. השלה הבא הינו הסינון והדיוק של התוצאות.
בשלב הראשון תעסקו בשאלות לגבי הקריירה הנוכחית שלכם. בשלב זה ודאי יעלו שאלות כמו: "מה גורם לי לרצות שינוי?" "למה לא טוב לי במקום העבודה הזה?" "מה אני באמת רוצה לעשות?" וכו'. כמו כן, זהו גם השלב של הפקת הלקחים והתובנות מהדרך הארוכה שהלכתם בה עד כה. אולי בחרתם במקצוע שלא מבטא את התשוקות שלכם, אולי בחרתם בקריירה שלא מביאה לידי ביטוי את הכישורים האמתיים שלכם, ודורשת מכם מאמץ רב, בעוד במקצוע אחר העיסוק יזרום לכם בקלות רבה יותר.
בשלב הבא, מצוידים בתובנות שעלו מהשלב הראשון בתהליך, תוכלו לאתר עיסוקים רלוונטיים לעתיד ולהתחיל לאסוף עליהם את המידע הדרוש לכם. כאשר תהליך הבירור הפנימי מתבצע בצורה עמוקה כהלכתו, השלבים הבאים בתהליך כבר יהיו קלים יותר ויזרמו כמו מעצמם. כך לאחר שלב איסוף המידע כבר תוכלו להגיע למצב בו החיפוש אחר המשרה הבאה והחלומית שלכם מתבצע בצורה חלקה ותכליתית.

בהצלחה רבה!!!
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20