שינוי במיונים ליחידות המובחרות. בעקבות עבודה מטה של חטיבת תכנון ומינהל כוח אדם באכ”א, נבדקה לעומק חלוקת כח האדם הקרבית של צה”ל והוחלט לשנות את אופי השיבוצים ליחידות המיוחדות, כך על פי פרסום ב’ישראל היום’.

עד כה, נוער לפני גיוס שרצה להתקבל ליחידות המיוחדות של צה”ל הגיע ליום סיירות ושם הוחלט מי יעבור לשלב הגיבוש עבור יחידות כגון מטכ”ל, שייטת, חובלים וצוללות. לאחר המיון היו הצעירים עוברים לשבוע גיבוש שבו הוחלט מי יתקבל לסיירת מטכ”ל ומי יעבור מיון נפרד לקומנדו הימי. בתום הגיבוש מי שלא התקבל לסיירת או לשייטת 13 אך עדיין עבר בהצלחה את הגיבוש יכול היה להגיע למיון חדש ובו לנסות להתקבל לשלדג או יחידת החילוץ . השאר יכלו למצוא את עצמם במיון נוסף שרובו מורכב מראיונות עבור אחת מיחידות חטיבת הקומנדו, מגלן, דובדבן ואגוז.

יום גיבוש ליחידות מיוחדות של צה”ל. צילום אילוסטרציה: פלאש 90

 

בעקבות שינוי התכנית למיון, יוכלו מעתה צעירים העומדים בפני גיוס להגיע ישירות ליחידה 669 גם לאחר גיבוש שייטת ולא רק לאחר גיבוש מטכ”ל. בנוסף, העדיפות שהוקנתה לשלדג וליחידה 669 של חיל האוויר תיפסק והחלוקה ליחידות המיוחדות תתבצע על פי רף קריטריונים שנקבע בין היחידות. על פי הדיווחים תינתן לשלדג עדיפות מסוימת לבחור את אנשיה אך גם עדיפות זו היא ככל הנראה לא תימשך לאורך זמן.

בנוסף, התשובות למיונים יגיעו למועמדים לגיוס תוך מספר ימים לאחר הגיבוש. בצה”ל לא חסמו עדיין את האופציה להתקבל ליחידות חטיבת הקומנדו דרך חטיבות גולני והצנחנים. זאת על מנת למשוך צעירים איכותיים למקומות אלו.

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.