"אני מאוד מאוד רוצה לבקש סליחה מכל מי שאמרתי לו לבוא בתור קהל, זאת היתה עצרת פוליטית לכל דבר, עצרת צינית שניסתה לחגוג את הוואקום של תנועות הנוער שהרימו ידיים". את המילים האלו אולי יאמר גיבור ישראל, סרן במיל' זיו שילון אחרי שתיגמר עצרת האחדות אותה יזם שתתקיים הערב (ש') בכיכר רבין.

הראשונים לענות לקריאת שילון להגיע לערב האחדות הן אמהות שלושת הנערים החטופים, רחלי פרנקל, בת-גלים שער ואיריס יפרח, מובילות "פרס ישראל לאחדות". אחריהן, הגיע המבול.

תנועת 'דרכנו' קראו לכולם להרשם לאירוע באתר שלהם וציינו כי מדובר במאבק מול "הייאוש". למי שלא זוכר, 'דרכנו' קמה כממשיכת דרכן של שתי תנועות שמאל. האחת, V15, שהוציאה מיליונים כדי להחליף את נתניהו בבחירות האחרונות לטובת הקמת ממשלת שמאל. השנייה היא 'קול אחד', שפעלה על מנת לשכנע את עם ישראל לוותר על שטחי מולדת לטובת הקמת מדינה פלסטינית.

"דרכנו" קראו לתומכיהם להגיע הערב לכיכר: "כבר קראתם את הפוסט של זיו שילון? במוצאי שבת נבוא לתמוך בו, במאבק מול הפילוג, השנאה והיאוש. בואו מחר, כי עדיין לא מאוחר מדי. הצטרפו אלינו בכיכר, הרשמו באתר: https://darkenu.org.il/events/".

אם השילוב בין גיבור ישראל והתנועה ה"עממית" עדיין משכנע אתכם, גם ציפי לבני שלחה קראה לפעיליה להגיע: "למה אגיע מחר בשמונה לכיכר רבין ומדוע חשוב שכולנו נהיה שם?… השבוע נחשפה החלוקה האמיתית של החברה בישראל: איזה צה"ל אנחנו רוצים ומה השלטון שאמור להוביל את המדינה הזאת – שלטון החוק או שלטון הרחוב"? המניע של לבני ברור – להחליף את השלטון והיא לא מסתירה זאת.

 

גם ראש המחנה הציוני, יצחק הרצוג קרא להגיע לכיכר וצייץ: "אני קורא לכל מי שסולד מהשיח האלים שמשתלט על המדינה ומאיים לפרק את החברה הישראלית, לבוא הערב לכיכר ולהתייצב לצידו של סרן (במיל') זיו שילון".
אמהות הנערים החטופים וגיבור ישראל מצד אחד וראשי מפלגת השמאל מצד שני, לכאורה מפגן אחדות ישראל מרגש. אי אפשר שלא לחשוש ולחשוד שמפגן האחדות ינוצל לטובת ניגוח המחנה הלאומי.

את הדברים בתחילת הכתבה אמר הרב בני לאו אחרי שהשתתף בעצרת שאמורה הייתה לאחד את עם ישראל אך הפכה למפגן שמאל מובהק. זו הייתה העצרת האחרונה לזכרו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין. כמו עכשיו, גם אז הרצוג ולבני פרשו את חסותם על האירוע. הרב סיפר שהוא הגיע "בהבטחה של הרצוג  ולבני שהבטיחו לי שזה במימון פוליטי אבל לא פוליטי".

העצרת לזכרו של רבין זכורה בעיקר בשל הצהרתו של הרצוג כי 'תם עידן ממשלת האחדות'. גם כן עצרת אחדות. יוזמתו של שילון מבורכת ורצויה, אבל מה שקרה לה בשעות האחרונות מאיים להפוך אותה למפגן חד צדדי ולא של כלל ישראל, וחבל שכך.:עוד באותו נושא