הפגנת העצמאיים הגדולה שנערכה אמש בכיכר רבין ומנתה 10,000 אנשים אשר עמדו וזעקו על פרנסתם, העלתה זעם בקרב הציבור החרדי שצפו בתמונות מתל אביב המשוחררת אל מול ירושלים הנצורה.

לאחר סיום המחאה המשיכו מספר מפירי סדר לשד' רוטשילד, ביצעו עבירות ונדליזם והפרו בצורה בוטה את הסדר הציבורי. במהלך ההתפרעויות הותקפו שוטרים והופעל לעברם גז מדמיע והשלכת בקבוקים.

שלושה שוטרים נפגעו באורח קל וטופלו במקום. מפרי הסדר המשיכו בביצוע הפרות סדר תוך הצתת פחי אשפה בשדרה.

מדוברות משטרת מרחב ירקון נמסר כי:

"המשטרה נמנעת כל העת משימוש בכוח ופועלת לפינוי צירי התנועה על מנת לאפשר את זרימת התנועה.

עד כה עצרה המשטרה 12 חשודים בחשד להפרת הסדר הציבורי. החשודים הועברו לתחנת המשטרה לצורך חקירה".

ברחוב החרדי זעמו על היחס השונה בין תל אביב המשוחררת אל מול ירושלים הנצורה, ויצאו להפגין ברחובות הבירה. כ-400 מפגינים יצאו להפגין כנגד הסגר בשכונות רוממה ובעלז, המפגינים פרצו את המחסומים וזרקו אותם לצד הרחוב. כוחות גדולים של משטרת ישראל התקיפו את המפגינים באלימות קשה. את הפעלת הכח של המשטרה ניתן לראות בסרטון הבא:

 

 

ח"כ ישראל אייכלר מסיעת 'יהדות התורה' הגיב על התנהגות זאת של המשטרה ואמר כי:

"המילים מיותרות הערב.

התמונות מתל אביב המשוחררת וירושלים הנצורה מדברות בעד עצמן: לחילונים מותר להתקהל ולהפגין, לחרדים אסור.

מי שעוד חשב עד היום שיש זכויות אדם לחרדי בארץ ישראל, גילה הלילה שוב את האמת המרה: חרדי הוא אזרח חסר זכויות אדם במדינת היהודים. ככזה מותר לכלוא אותו בסגר מיותר מאחורי גדרות, להרביץ לו, להתעלל ברגשותיו ובאורח חייו. מדובר בכליאת שווא של מאה אלף חרדים חפים מקורונה בירושלים, ביתר, בית שמש ועוד.

אם היה מי ששומע, הייתי שב וקורא לראש הממשלה ולשר הביטחון לפתוח את הסגרים מיד. הם אינם מונעים קורונה.
אבל כבר מזמן קיבלנו את המסר: אין ממשלה דמוקרטית בארץ ישראל. יש שלטון אלים ואכזר, עוין וחסר מעצורים.

אני שב וקורא לשרים החרדים לפרוש מיד מן הממשלה, עד שיבוטלו הסגרים האכזריים. אולי כך נמצא פתאום מי שישמע לזעקת הנצורים ויסיר את גזירת הסגרים והאלימות המשטרתית.
זו השפה היחידה שהממשלה הזאת תבין, אולי והלוואי".

ח"כ סמוטריץ' אשר הציע את מועמדותו להיות פרוייקטור קורונה למגזר החרדי, התייחס לדברים ואמר כי: "עברתי על שלל סרטונים משתי ההפגנות, והפער בהתנהלות המשטרה מזעזע. אפס סבלנות ואלימות קשה כלפי החרדים בי-ם. זהירות ומקסימום הכלה כלפי המפגינים בתל אביב".

סגן ראש עיריית י-ם יוסי דייטש אמר בראיון סוער ברדיו 'קול חי': "המחאה שהתחילה אמש היא כאין וכאפס לעומת מה שיקרה כאן. אם ביבי ימשיך בהתעמרות בחרדים, הוא צריך ללכת הביתה. אנחנו לא שק החבטות שלו".

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.