12:42 23/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > טראמפ לכתב CNN: "אתה פייק ניוז"

טראמפ לכתב CNN: "אתה פייק ניוז"

שבוע וחצי לפני כניסתו לתפקיד, הנשיא הנבחר כינס מסיבת עיתונאים ראשונה לאחר בחירתו והתייחס למגוון נושאים. "מכבד את העיתונות, צריך לטפל בפייק ניוז"

 

דונאלד טראמפ, הנשיא הנבחר של ארה"ב, כינס היום (ד') מסיבת עיתונאים לראשונה מאז בחירתו. טראמפ התייחס בהרחבה למגוון נושאים.

הנשיא הנבחר התייחס ליחס התקשורת האמריקאית אליו. "מכבד את העיתונות, אך צריך לטפל בתופעת ה'פייק ניוז'". במהלך מסיבת העיתונאים טראמפ התעמת עם כתב רשת CNN, רשת החדשות הידועה לשמצה בסיקור עוין נגד ישראל. הכתב אמר "אתה יכול לתת לנו שאלה? אתה תוקף הרבה פעמים את ארגון החדשות שלנו", טראמפ השיב, "הארגון שלך נורא. אני לא עונה לשאלות שלך, אתה 'פייק ניוז'". כשהכתב המשיך להתפרץ ולהרעיש, טראמפ אמר: "אנשים רוצים לשאול שאלות, אל תהיה חצוף".
"ראיתי אנשים מתרסקים מסיקור תקשורתי לא הוגן. היתרון שלי הוא שיש לי ארגונים חזקים שמאפשרים לי לענות חזרה. אני מכיר אנשים רבים שהיו נתונים תחת מתקפה תקשורתית שהתרסקו לחלוטין. חייבים לשמור על דיווחים אמינים בכלי התקשורת".
טראמפ הגיב לפרסומים בתקשורת לפיהם רוסיה מחזיקה מידע רגיש על הנשיא הנבחר. "דבר כזה מעולם לא היה צריך להיכתב ובטח שהוא מעולם לא היה צריך להתפרסם – אבל אני רוצה להודות לגופי תקשורת, שכמה מהם לא תמיד סיקרו אותי בצורה חיובית, בכך שיצאו באופן תקיף נגד החדשות המזויפות האלה", אמר הנשיא הנבחר. "יש לי כבוד רב לחדשות ולחופש התקשורת וכל זה. הכבוד שלי אליכם עלה בעוד דרגה".
העניק לטילרסון את "אות הידידות". נשיא רוסיה ולדימיר פוטין
ולדימיר פוטין. "אם הוא אוהב את טראמפ – זה נכס"

"קלינטון הייתה יודעת איך להתייחס לפוטין?"

טראמפ התייחס לפריצות למערך המחשבים של ארצות הברית שנפרץ ע"י האקרים ממדינות זרות. "הותקפנו בסייבר ע"י רוסיה ומדינות נוספות. הפסדנו 22 מיליון שמות במתקפה, היו הרבה מתקפות האקרים". הנשיא הנבחר התחייב להקים מערך הגנה ואבטחה שיתן מענה לפריצות. " יש לנו מטובי אנשי המחשבים בעולם, נחבר את המוחות שלהם ונקים מערך הגנה".
במקביל, טראמפ תקף את יריביו הפוליטיים במפלגה הדמוקרטית והאשים אותם ברשלנות במערך ההגנה. "רשת המחשבים של המפלגה הדמוקרטית מכילה מערך הגנה אומלל, מערך המחשבים של המפלגה הרפובלקנית חזק ועמיד יותר, נחזק את המערך הזה למען ארה"ב. הפריצות הן דבר רע. האם שאלו את קלינטון שאלות נוקשות על הפריצות למחשבים? זה נורא שזה לא נעשה. אם זה היה קורה תחת ממשל דונאלד טראמפ – מיד היו קמים נגדי".

בהמשך דבריו, טראמפ נשאל על היחסים עם ולדימיר פוטין, נשיא רוסיה. טראמפ השיב: "היחסים עם רוסיה וארה"ב נוראים, אם פוטין אוהב את טראמפ זה נקרא נכס. רוסיה יכולה לעזור לנו להליחם נגד דעא"ש. יש הזדמנות טובה לפתח איתם יחסים. מישהו חושב שהילרי קלינטון תהיה יותר קשוחה עם פוטין בהשוואה אלי? תעשו לי טובה".

כשעיתונאים חשדו שהקשר הנרקם בין טראמפ לפוטין מקורו בעסקיו של טראמפ, טראמפ השיב: "אין לי עסק עם רוסיה, אין לי הלוואות ברוסיה, אין לי עסקים שעלולים להתפתח ברוסיה ואין לי הסכמים עם רוסיה. אנחנו יכולים לעשות את זה בעתיד. רוסיה תכבד אותנו הרבה יותר כשאני אהיה נשיא, ערוך לאפשרות שזה לא יקרה, אך מאמין שכן".

יכולה לחייך. הילרי קלינטון. צילום: אבי אוחיון, פלאש 90
הילרי קלינטון. צילום: אבי אוחיון, פלאש 90

כמו כן, הנשיא הנבחר שיתף כי עזב את עסקיו הפרטיים מיום שנכנס לפוליטיקה. "חייב לומר דבר נוסף: במהלך סוף השבוע הוצע לי לעשות עסקה בסך 2 מיליארד דולר בדובאי ע"י איש עסקים מהמזרח התיכון, חבר שלי, איש מצוין. דחיתי אותה, לא הייתי חייב לדחות אותה, לא הייתה בעסקה בעיה, אבל אני רוצה להימנע מקונפליקטים".

טראמפ הוסיף, "אין ניגוד עניינים בין עסקיי להיותי נשיא. יכולתי לרוץ לנשיאות במקביל לעסקים. למרות שיכלתי לעשות, זה לא היה ראוי, לא רציתי לעשות את זה".

טראמפ מתכנן רפורמה בבית המשפט העליון

בדומה למצב החברה בישראל, גם בארה"ב מוטרדים ממדיניות בית המשפט העליון. הנשיא הנבחר הכריז כי בכוונתו לתקן את המדיניות הקיימת. "נגבש מדיניות חדשה לגבי בית המשפט העליון, זו אחת הסיבות שנבחרתי, אנשים לא מאמינים בבית המשפט העליון ורוצים להתחיל שם שינוי. נעשה זאת מיד עם כניסתי לתפקיד ב-20 בינואר".
אלעד שור

אלעד שור

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ההפגנה בת"א. צילום: מאור זגורי

"ואז התחילו להיעלם תינוקות": מה קרה לילדי העולים מתימן?

גל מתנה דהרי יצאה לבחון את העדויות הקשות ואת הגרסאות הסותרות. הכתבה הוכנה בשיתוף עם ביה"ס לתקשורת של אוניברסיטת בר אילן