פגישת נתניהו עם טראמפ בבית הלבן. צילום: לע"מ

אתר "ערוץ 7" פרסם הבוקר סקר של מכון גאלופ האמריקני שנערך בקרוב כ-1,050 מאזרחי ארה"ב כי התמיכה של הציבור האמריקני בישראל הולכת וגוברת. על פי נתוני הסקר – 74% מהאמריקנים מחזיקים בדעה חיובית על ישראל ותומכים בה, מדובר בשבירת שיא חיובי של עשרות שנים בתמיכת אזרחי ארה"ב בישראל. מאז הפעם הראשונה בה נערך הסקר ב-1988, רק בשנת 1991 נרשמו אחוזי תמיכה גבוהים יותר, וזאת על רקע מלחמת המפרץ.

עוד עולה מנתוני הסקר כי כ-83% מתומכי המפלגה הרפובליקנית תומכים בישראל, לעומת 64% ממצביעי הדמוקרטים. בקרב הרפובליקנים, רק  12% מחזיקים בדעה חיובית על הפלסטינים ובקרב הדמוקרטים לכ-27% מהנשאלים הייתה דעה טובה על הפלסטינים.

לשאלה האם אתה מזדהה יותר עם ישראל או הפלסטינים, השיבו 64% כי הם תומכים בישראל ורק 19% שהם תומכים בפלסטינים. גם מספר האמריקנים הנייטראלים שאינם מזדהים עם אף צד הוא הנמוך ביותר בתולדות הסקר, 17%. הנתונים של מכון גאלופ שנחשבים טובים מאוד לישראל, אינם היחידים שהגיעו בתקופה האחרונה. כבר לפני חודשיים הגיעו נתוני סקר מכון 'פיו', ממנו עלה כי התמיכה האמריקנית במדינת ישראל נותרת יציבה לאורך טווח זמן של 40 שנים. על פי הסקר הזה, 46% מאזרחי ארצות הברית תומכים כיום במדינת ישראל ורק 16% בלבד בפלסטינים. התמיכה עלתה וירדה בארבעים השנים האחרונות באחוזים בודדים ונותרת יציבה בטוח הארוך.:עוד באותו נושא