פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הודיעה היום (ג') לביהמ"ש המחוזי מרכז כי תגיש מחר ערר לביהמ"ש העליון על החלטת המחוזי להעביר את הקטין בן ה- 16 הנאשם בהריגת עאישה א-ראבי למעצר בפיקוח אלקטרוני. המשמעות: הקטין ככל הנראה לא ישוחרר.

הפרקליטות מגיבה לפרסום חוות הדעת של ד״ר חן קוגל ראש המכון לרפואה משפטית שסותרת את כתב האישום וקובעת כי לא ניצן להכריע שהאבן שפגעה בא-ראבי הביאה למותה ואומרת כי ״אל מול כלל ראיות רבות, מגוונות, מוצקות והרמטיות אלה, ניצבות לבדן הסתייגויות מסוימות שהעלה ד"ר קוגל במסגרת חוות דעתו״.

הראיות אליהם מתייחסת הפרקליטות הן כאלו המתיישבות עם גרסת הבעל וגרסת הילדה בת ה-9 שישבה ברכב ובהן: צילום מסך, דו"ח חדירה ומיצוי חדירה לטלפון הנייד של א-ראבי כולל שיחה למוקד 100, עדות ומסמכי רופא מרפאה פלסטינית שקיבל לטיפולו את הנפגעתדקות ספורות לאחר האירוע וקבע את מותה, תיעוד מצלמות אבטחה בו נראה רכב הבעל לאחר היידוי נוסע במקטע הרלוונטי עם אורות חירום מהבהבים.

ראיות נוספות כוללות את דוחות מז"פ המפרטים את ממצאי הרכב, שרידי הדם, וסלע על רצפת המושב. חוות דעת של ראש המכון לרפואה משפטית שד"ר חן קודל שמסכים כי המוות נגרם כתוצאה מנזק חמור למח בשל חבלה קהה בראש.

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.