No Tag To Print

צילום:דו"צ

שורת מינויים בצה"ל: מי הם מפקדי חטיבות החי"ר הבאים?

צה"ל מפרסם את סיכום דיון השיבוצים בו נקבע מי מהקצינים הבכירים צפויים להתקדם ולאיזה תפקידים

 

דובר צה"ל מפרסם היום (ב') את סיכום דיון שיבוצים שהתקיים היום בראשות ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי. המינויים מותנים באישור שר הביטחון, בני גנץ.

בדיון השיבוצים הנוכחי הוחלט מי יהיו כלל מפקדי חטיבות החי"ר הבאים של צה"ל, זאת למעט חטיבת גולני, בה שובץ אל"מ ברק חירם בדיונים קודמים.

לחטיבת כפיר ימונה אל"מ שרון אלטיט אשר גדל בחטיבה, ועשה בה את כלל תפקידי הפיקוד עד לתפקיד מפקד הבא"ח. בתפקדו האחרון שימש אלטיט, ראש תורת חי"ר וצנחנים במפקדת קחצ"ר.

לחטיבת הנח"ל ימונה אל"מ שרון אסמן. את תחילת דרכו עשה בגדוד 931, ושימש בו בכלל תפקידי הפיקוד עד אשר פיקד על הגדוד. אסמן משמש כעת כקצין אג"ם של פיקוד צפון.

צילום: דובר צה"ל

לחטיבת הקומנדו ימונה אל"מ מני ליברטי, אשר פיקד בעברו על גדס"ר נח"ל במהלך צוק איתן. כעת משמש ליברטי כקצין אג"ם של פיקוד דרום.

צילום: מני ליברטי

לחטיבת הצנחנים ימונה אל"מ יואב ברונר, אשר התחיל את דרכו הצבאית בגדוד דוכיפת, ורק לאחר הצלחתו בתפקיד מ"פ בבה"ד 1 תחת גל הירש, עבר בהמלצת האחרון לחטיבה האדומה. ברונר משמש כעת כמפקד חטיבה צפונית ברצועת עזה

לחטיבת גבעתי ימונה אל"מ אליעד מאור, אשר התחיל את דרכו ביחידת דובדבן. מאור שימש בשורה של תפקדי פיקוד בין היתר כסגן מפקד חטיבת גבעתי. כיום נמצא מאור בלימודים במכללה לפיקוד טקטי.

רשמית המינויים המלאה:

תת-אלוף יניב אלאלוף ימונה למפקד המכללה לפיקוד ומטה.
תת-אלוף אביעד דגן ימונה לראש מנהלת הטרנספורמציה הדיגיטלית באגף התקשוב.
אלוף-משנה ר' ימונה לראש חטיבת ההגנה בסב״ר באגף התקשוב ויועלה לדרגת תת-אלוף.
אלוף-משנה ג' ימונה לראש חטיבת ההפעלה באגף המודיעין ויועלה לדרגת תת-אלוף.
אלוף-משנה עמית ימין ימונה למפקד מערך הגנת הגבולות ויועלה לדרגת תת-אלוף.
אלוף-משנה יהודה ואך ימונה למפקד בית הספר לקצינים (בה"ד 1).
אלוף-משנה שרון אלטיט ימונה למפקד חטיבת כפיר.
אלוף-משנה שרון אסמן ימונה למפקד חטיבת הנח"ל.
אלוף-משנה אליעד מאור ימונה למפקד חטיבת גבעתי.
אלוף-משנה מני ליברטי ימונה למפקד חטיבת הקומנדו.
אלוף-משנה יואב ברונר ימונה למפקד חטיבת הצנחנים.
אלוף-משנה שגיב דהן ימונה למפקד עוצבת "בני אור" (חטיבה 460).
אלוף-משנה רועי סבירסקי ימונה למפקד עוצבת "ברק" (חטיבה 188).
אלוף-משנה יפתח נורקין ימונה למפקד עוצבת "סער מגולן" (חטיבה 7).
אלוף-משנה גיא עמית ימונה למפקד בית הספר לתותחנות.
אלוף-משנה נמרוד ציבולסקי ימונה למפקד חטיבת האש (חטיבה 282).
אלוף-משנה יואב טורחאנסקי ימונה למפקד בית הספר להנדסה צבאית.
אלוף-משנה י' ימונה לראש מחלקת מבצעים באגף המבצעים.
אלוף-משנה ארז בן-ציון ימונה למפקד שייטת 3.
אלוף-משנה אליעזר סוחוליצקי ימונה למפקד בסיס אשדוד בזרוע הים.
אלוף-משנה ג' ימונה לראש מחלקת מבצעים בזרוע הים.
אלוף-משנה נועם אסידו ימונה למפקד הקשר והאלקטרוניקה בפיקוד צפון.
אלוף משנה א' ימונה לראש מחלקת אמצעי לחימה בזרוע האוויר.
סגן-אלוף נעם סובל ימונה למפקד עוצבת "אדירים" (אגד ארטילרי 7338) ויועלה לדרגת אלוף-משנה.
סגן-אלוף ט' ימונה לראש מטה איראן באגף אסטרטגיה ומעגל שלישי ויועלה לדרגת אלוף-משנה.
סגן-אלוף ע' ימונה למפקד מרכז האש בפיקוד צפון ויועלה לדרגת אלוף-משנה.
סגן-אלוף ש' ימונה למפקד יחידת שליטה מרכזית בזרוע האוויר ויועלה לדרגת אלוף-משנה.
סגן-אלוף נ' ימונה לראש מחלקת השתתפות בזרוע האוויר ויועלה לדרגת אלוף-משנה.
סגן-אלוף צ' ימונה לראש מחלקת אג"ם באגף התקשוב ויועלה לדרגת אלוף-משנה.
סגן-אלוף סביון רובין ימונה לראש מחלקת תקשוב בזרוע היבשה ויועלה לדרגת אלוף-משנה.

בנוסף, אישר הרמטכ״ל סיכום דיון שיבוצים לתפקידים ביחידה 8200, שהתקיים בראשות ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר היימן:
אלוף משנה י׳ ימונה למפקד ההתקפה בסייבר.
אלוף משנה י׳ ימונה למפקד מרכז הדיגיטל (מידע וידע טכנולוגי).
סא״ל ב׳ ימונה למפקד מרחב התקיפה הטכנולוגי בסייבר ויועלה לדרגת אלוף משנה.