מגזין התיירות הפופולארי "Time Out" פרסם השבוע את דירוג 50 השכונות המגניבות בעולם, ומיקם את של במקום ה-16.

שוק הפשפשים ביפו. צילום: רויטרס

 

"העיר יפו, אחותה העתיקה של תל אביב, נמצאת בעלייה כבר שנים. הברים הפרועים שלה והסמטאות הציוריות מתמלאות בחיים בלילה ויפו מתפוצצת משילוב מרהיב בין ישן לחדש", נכתב בדברי ההסבר לבחירה, שלא התבססה על יעדי תיירות קלאסיים ומוכרים.

"זרם של מלונות יוקרה הביא לשטפון של שיפוצים וחידושים המביאים עימם אוכלוסיה עשירה, אולם המקומיים האותנטים ומסבירי פנים שומרים את הסביבה מאוזנת – צברים מזדקנים וסוחרים ערבים המציעים את מרכולתם בכאוס מלא החיים של שוק הפשפשים", הוסיפו במגזין הנודע.

שוק הפשפשים ביפו. צילום: רויטרס

 

עורכי הדירוג אף הוסיפו המלצות למסעדת "אונזה" הטורקית, "דוקטור שקשוקה", חומוס "אבו חאסן" ו"קפה פואה". מלון הבוטיק "הוטל יפו", שהוקם בבניין בית החולים הצרפתי לשעבר, זכה אף הוא לשבחים.

במקום הראשון ברשימה זכתה שכונת אמבחאדורס בבירת ספרד מדריד ולמקום השני הגיעה שכונת אולג'י-רו בסיאול (דרום קוריאה), שהוותה בעבר מרכז עסקי וכיום מקיימת סצינה מחתרתית של ברים בהם מנגנות להקות אינדי, גלריות אמנות זעירות ומסעדות מזון מהיר.

ברשימה המכובדת נמצאות גם מספר בחירות מפתיעות, כמו שכונת אוסו שבאקרה, בירת גאנה – שכונת דייגים תוססת שהפכה למוקד בילוי מבוקש.

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.