פרסום ראשון: פיטרה את שנפצע אנושות בפיגוע ביבנה, שנה לאחר הפיגוע וחודש לפני ראש השנה. הערב חשפנו בחדשות 20 כי שנפצע אנושות בשופרסל ביבנה פוטר מעבודתו. בשופרסל ניסו לטעון כי לא מדובר בפיטורים אלא בהפסקת עבודה והוסיפו כי אם לא היו מסיימים את העסקתו הוא לא היה מקבל קצבה מהביטוח הלאומי. בשיחת טלפון שהגיעה לידי חדשות 20, נשמעת מנהלת משאבי האנוש של החברה משוחחת עם סיגל נחמיה, רעייתו של ניב ואומרת לה: "אנחנו לא פיטרנו את ניב. ניב סיים את עבודתו בחברת שופרסל. כאילו, זה לא, חס וחלילה מתוך מקום שלא רוצים אותו בחברה. אם הוא היה נשאר בחברה, ביטוח לאומי היו מכניסים לו שכר"

"אני מרגישה לא נעים להגיד את זה, כאילו בעצם עכשיו כאילו פיטרתם את ניב?" שאלה סיגל את משאבי האנוש שהשיבו לה: "זה לא עניין של פיטורים, זה הפסקת עבודה. אם יישאר אצלנו בחופשה ללא תשלום לא תוכלי לקבל שקל מביטוח לאומי כי הוא עדיין עובד שופרסל גם אם על הנייר הוא לא יקבל שכר בכלל".

ניב נחמיה

 

גורם בכיר בביטוח הלאומי שמעורה היטב בסיפור דחה את טענות שופרסל ואמר כי "אין כל קשר בין הפסקת עבודתו לבין תשלום קצבה מהביטוח הלאומי וכי יש כאן ניסיון של ממש להטעות את הציבור" אותו בכיר הוסיף כי שופרסל כלל לא הודיעו לביטוח הלאומי על הפסקת עבדותו של ניב.

משופרסל נמסר בתגובה:

לא רק זאת שניב לא פוטר לא רק זאת שכל הפעולות תואמו באופן מלא מול עו"ד עזרא יוסף המייצג את ניב מול הביטוח הלאומי (רצ"ב התכתבות), אלא ששופרסל שילמה סכומים מעל ומעבר לנדרש ממנה, בסך עשרות אלפי שקלים, מתוך גילוי של אחריות ואמפתיה למצבו של ניב וזאת מבלי שכלל נדרשה לכך. במשך שנה שילמה שופרסל את משכורתו המלאה של ניב, לרבות, תשלומים נוספים לפנים משורת הדין, והרבה מאד לאחר מיצוי מכסת ימי המחלה הצבורים.

סמנכ"ל משאבי אנוש וסמנכ"ל התפעול, כמו גם גורמים רבים אחרים מתוך החברה, ביקרו את ניב באופן קבוע והיו בקשר רציף עמו ועם משפחתו ועשו כל שביכולתם, גם מעבר למה שמחויב מקשרי העבודה בין הצדדים (תיקון מזגנים, מכשירי טלפון סלולרי לילדים וכיוצב'), על מנת לסייע ולעמוד לרשותו ולרשות משפחתו ככל שניתן.

סיום יחסי העבודה בין הצדדים נעשה לאור העברתו לטיפול ביטוח לאומי משום שלצערנו מצבו לא מאפשר לו לחזור לעבודה. גמר החשבון עם ניב בוצע בתיאום מלא מול עוה"ד שלו, כפי שעולה בבירור מההתכתבות המצורפת בין עורך דינו לבין מנהלת משאבי אנוש של החברה.

רק לפני כשבועיים, סמנכ"ל משאבי אנוש היה אצל משפחת נחמיה בביקור כדי להסביר למשפחה את המשמעות של ניתוק יחסי העבודה (בשל המעבר כאמור לטיפול של ביטוח לאומי) ועל מנת להודיע למשפחה כי שופרסל החליטה לתת לניב מענק נוסף של 30,000 ₪. ולכן לא ברור מדוע הטענה בפנייתכם לפיה "הופתעו" סיגל וניב .

כל התהליכים בוצעו כחוק ולפנים משורת הדין, כנהוג בשופרסל במקרים בהם עובדים של הרשת נקלעים למצוקה כזו או אחרת. כאמור – החברה עשתה מעל ומעבר במשך חודשים ארוכים, שילמה סכומים גדולים והמשיכה להעסיקו אע"פ שלא עבד ומזמן כבר מיצה את ימי המחלה שלו. מטבע הדברים, עובד שלא יכול להמשיך לעבוד מפאת מצבו הרפואי – מסתיימים יחסי ההעסקה איתו ברגע שהוא מועבר לטיפול הביטוח הלאומי.

באשר לפן המשפטי, ניב כלל לא פוטר, וממילא לא פוטר בתקופת מחלה. לכן, לא קיבל מכתב פיטורים, לא נערך לו שימוע ולא היה זכאי כלל להודעה מוקדמת (במאמר מוסגר, יצוין, כי סך התשלומים ששולמו לניב לפנים משורת הדין עולים בהרבה על תמורת ההודעה המוקדמת, לו היה זכאי לקבלה).

כאמור, יחסי העבודה בין הצדדים נותקו בהסכמת הצדדים ועפ"י ההבנות שהושגו ביניהם, בין היתר, לאחר המתנה של מספר חודשים, במהלכם, הוסדר נושא התשלום לניב מטעם המל"ל.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.