שופט בבית המשפט המחוזי שלח היום הודעת וואטסאפ שבה הוא מאשים את נשיאת השופטת בכך שהיא מנסה לקדם את רק את מקורביה. על פי הדיווח בעיתון 'גלובס', השופט מאשים כי השופטת כי היא חברה קרובה של חיות ושאר השופטים הם מקורבים לשופטים אחרים של או כאלה שהתמחו אצלם.

נשיאת בית המשפט העליון הנכנסת, השופטת אסתר חיות. צילום: פלאש 90
נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות. צילום: פלאש 90

 

כזכור, הוועדה לבחירת שופטים תבחר בעוד כחודשיים את שני השופטים שיקודמו במהלך 2018 לבית המשפט העליון במקום השופטים ואורי שהם שיפרשו. ב-'ynet' פורסמה רשימת המועמדים של , אסתר חיות, לקידום לבית המשפט העליון, שכללה את השופטים המחוזיים נאווה בן אור, , , ורות רונן.

לא מעט שופטים מחוזיים שנכללו בעבר ברשימות, מצאו עצמם מחוץ לרשימת המועמדים של חיות ופנו לחברי הוועדה בנושא. "שיטת מינוי המקורבים נמשכת", אמרו, כשהם מאשימים את חיות בקידום מקורביה.

ממערכת בתי המשפט נמסר כי "רשימת המועמדים לבית המשפט העליון מצויה בימים אלה בתהליך של הרכבה וטרם גובשה סופית. הנשיאה אינה סבורה כי ראוי לנהל את המגעים בעניין זה בתקשורת. באשר לקשרים חברתיים בין הנשיאה לשופטת רות רונן, ההיכרות ביניהן נולדה בעת שכיהנו יחד בבית המשפט השלום לפני למעלה מ־20 שנה. מאז יש ביניהן קשרי ידידות, בדומה לקשרי ידידות שנרקמו בין הנשיאה חיות לשופטים רבים אחרים במהלך כהונתה בכל ערכאות השיפוט".

רשימת המועמדים הסופית, שתורכב גם מהמלצות שרת המשפטים איילת שקד ושל לשכת עורכי הדין, תתפרסם בעוד כשבועיים, וב-22 בדצמבר ימונו השופטים הנבחרים לתפקיד.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא