חברי הכנסת יבחרו היום את נציגיהם לועדות המינויים השונות. בכחול לבן שקלו לתמוך בשקד, אך לאחר איום מצד חבר הכנסת מיקי זהר על הליכה לבחירות, חזרו בהם כחול לבן, ויתמכו במועמדת הליכוד.

היום דווח כי ‏ח"כ זוהר פנה לבכירים בכחול לבן ואמר כי "אם שקד תיבחר לוועדה למינוי שופטים – הולכים לבחירות. זאת לאחר שבליכוד קיבלו מידע שח"כים בכחול לבן מתכוונים להצביע לשקד- בניגוד להסכם".  בכחול לבן החליטו לתמוך בח״כ אסנת הילה מארק נציגת הליכוד, לועדה לבחירת שופטים לפי ההסכם הקואליציוני.

על המקומות המוקצים לחברי הכנסת בוועדה למינוי שופטים מתמודדים ארבעה: ח"כ צבי האוזר (דרך ארץ), ח"כ אוסנת הילה מארק (ליכוד), ח"כ איילת שקד (ימינה) וח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) מתוכם יש לבחור 2 נציגים אשר אחת מהן אישה, ובוועדה למינוי דיינים מתמודדים  ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) שצפוי להתמנות, ועל תפקיד נציגת האופוזיציה ח"כ איילת שקד מסיעת 'ימינה' או ח"כ מרב מיכאלי ממפלגת 'העבודה'.

.

Photo by Hadas Parush/Flash90

.

 

בקואליציה ובאופוזיציה מתכוננים לבחירות החשאיות לוועדה לבחירת שופטים ויותר מכך לבחירת הוועדה למינוי דיינים, שם יש חופש הצבעה לקואליציה, ח"כ שקד פועלת נמרצות כדי לגרום למינוייה להתקבל, נכון לשעה זו נתניהו מסרב להביע את תמיכתו בשקד בעוד יו"ר סיעת ש"ס הביע את תמיכתו בשקד, ביחד עם השר רפי פרץ.

 

Photo by Sraya Diamant/Flash90

 

ההשפעה על הוועדה למינוי שופטים ודיינים היא אחת הדרכים המרכזיות להשפיע ולשנות את מערכת המשפט בישראל. משום כך המאבקים בימין מתחזקים.

בשעה זאת מסתמן כי סיעת הליכוד תתמוך באיילת שקד כנציגת האופוזיציה בוועדה למינוי דיינים ולא בוועדה למינוי שופטים.

חבר הכנסת אריאל קלנר מטעם סיעת הליכוד אמר כי אין שום סיכוי ששקד תיבחר לוועדה למינוי שופטים. עוד אמר קלנר כי  "הפרה של הסכם הקואליציוני משמעותה יכולה להיות מרחיקת לכת, עד כדי הליכה לבחירות"

חברת הכנסת שקד בחרה שלא להגיב לדברים.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.