הבוקר (ג') קיים יו"ר ועדת המשנה לכוח אדם ולמשאב האנושי בצה"ל, ח"כ , דיון דחוף בנושא פעילות עמותת "" כנגד בני העדה הדרוזית לצה"ל. " היא עוד אחת מזרועות התמנון האנטי ישראלי המכרסם ביסודותיה של מדינת ישראל, המושתתים בין היתר על ידי הברית בין חלקי האוכלוסייה השונים".

ח"כ אמיר אוחנה בפתח הדיון: "גדודים של שונאי ישראל וסייעניהם בכנסת כמו לא יצליחו לנתק את ברית הדמים והחיים שיש בין אחינו הדרוזים לעד. מעניין אם כל אלה ש'טובת מדינת ישראל' לנגד עיניהם יפגינו גם על זה מול ביתו של היועמ"ש. הניחוש שלי – הם לא. אני מצפה שתיפתח חקירה הן נגד העמותה והן נגד חבר הכנסת עודה הסייען".

מחוייבים בחוק גיוס חובה. חיילים דרוזים. צילום: דובר צה"ל
מחוייבים בחוק גיוס חובה. חיילים . צילום: דובר צה"ל

 

מנכ"ל תנועת "", שתנועתו חשפה את פעילות ארגון "בלדנא" ואת הקשר של ראשי להסתה נגד גיוס לצה"ל ולשירות לאומי אמר כי: "פעילותה של תנועת 'בלדנא' בבתי הספר במגזר הערבי ומול העדה הדרוזית משלבת בתוכה הסתה להשתמטות מגיוס לצה"ל המהווה לכאורה עבירה על החוק שכן הדרוזים מחויבים בשירות חובה וכן הטפה אנטי ישראלית המהווה לכאורה מעשה של המרדה. העובדה שבתי ספר המתוקצבים ע"י המדינה, מאפשרים לקיים בתוכם תעמולה פלסטינית הקוראת לבדלנות, להתנגדות לשירות לאומי ולמעשה לאי השתלבות בחברה אינה מתקבלת על הדעת. ממצאי הדו"ח מוכיחים כי על היועמ"ש לפתוח לאלתר בחקירה פלילית נגד בלדנא".

עוד הוסיף פלג כי: "חברי הכנסת מהרשימה המשותפת המלווים זה שנים את ארגון 'בלדנא' מחבלים בסיכוי להשתלבות של המגזר הערבי במקום לסייע ואנו קוראים לוועדת האתיקה של הכנסת לבחון את טיב היחסים הללו. תנועת 'אם תרצו' כתנועה הציונית הגדולה בישראל וכמי שחרטה על דגלה את שילובם של בני המיעוטים בצה"ל ובשירות הלאומי , תמשיך לפעול נגד אלו הפועלים לערער על קיומה מבפנים של החברה הישראלית".

ח"כ אוחנה. צילום: פלאש 90
ח"כ אוחנה. צילום: פלאש 90

 

ח"כ ד"ר אכרם חסון מכולנו: "לא ניתן לאף ארגון לפגוע בברית הנצחית בין העדה הדרוזית לבין מדינת ישראל. בני העדה הדרוזית משרתים בצה״ל באחוזים הגבוהים ביותר מזה שנים רבות, וילדינו גדלים עם הידיעה והתובנה שלשרת זאת זכות ולא רק חובה. לאחרונה נחשפתי לפעילות המסיתה של ארגון 'בלדנא', אשר מנסה לחדור לבתי ספר בכפרים שלנו ולהסית נגד גיוס לצה״ל. אני בעד חופש ביטוי לכולם, אך לא נקבל הסתה כנגד המדינה ואתנגד בכל תוקף לשידול צעירים לעבור על החוק. לאחרונה הגשתי הצעת חוק אשר תסדיר את כל נושא מניעת פעילות ארגונים הפועלים ומסיתים כנגד שירות בצה״ל ובשירות הלאומי-אני מקווה שיחד עם חבריי לוועדה נקדם את החוק בהקדם האפשרי ובכך נביא סוף לתופעות הבזויות האלה״.

לילך וגנר, נציגת ציינה: "לגבי הפניה ליועמ"ש של ח"כ אוחנה – היא הועברה לפרקליטות ונמצאת בטיפולה". דרור גרנית, נציג הוסיף: "גם ברשם העמותות התקבלה פניה והם מטפלים בה, בכוונתם להוציא מכתב לעמותת 'בלדנא בבקשה' לקבל תגובתה לנושא".

מאיים לחסום את הדחפורים בגופו. עודה. צילום: פלאש 90
תומך ב'בלדנא'. עודה. צילום: פלאש 90

 

הדיון התקיים בעקבות דו"ח שפרסמה תנועת "אם תרצו", וחשף תמונת מצב מדאיגה לפיה עמותת "בלדנא" הרשומה כחוק, מסיתה נגד גיוס לצה"ל ולשירות לאומי של בני המגזר הערבי והדרוזי ופועלים באין מפריע בבתי ספר מוכרים במגזר הערבי. פעילות העמותה נעשית בעידוד ובסיוע של חברי הכנסת מטעם הרשימה המשותפת. אחד מחברי הכנסת אשר תומכים בגלוי בפעילות הארגון הוא יו"ר המפלגה, איימן עודה. כמו כן, דו"ח זה מביא דוגמאות המוכיחות כי עמותת "בלדנא", יחד עם ארגון "אורפוד" פועלים כאמור ביחד ובגלוי לשידול והסתה נגד שירות בצה"ל כלפי האוכלוסייה הדרוזית, שעליה חלה חובת גיוס ובכך מתקיימת לכאורה עבירה על החוק.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.