דף הבית > ספורט > שוינפלד ורובן במכבי, משומר בהפועל

שוינפלד ורובן במכבי, משומר בהפועל

סיכום היום האחרון של חלון העברות: מכבי החתימה את חלוץ הפועל ואת רובן מיקאל, הפועל הנחיתה את אייל משומר ובית"ר פספסה שלושה ניסיונות להחתים זר

בניגוד לעבר, לא היו הפתעות ביום האחרון של העברות, לא נרשמה העברה של הרגע האחרון, בטח לא בסדר גודל של מיכאל אוחנה שעבר בשעה האחרונה לסגירת העברות מאשדוד להפועל באר שבע.

השם הכי מעניין, ארון שוינפלד, חלוץ הפועל תל אביב, עבר כצפוי למכבי תל אביב. רשמית, העיסקה למכירת שוינפלד נסגרה בשעות האחרונות של חלון העברות, אבל שני המועדונים והשחקן היו רגועים בשבוע האחרון. כולם ידעו שבסיום חלון העברות, בשעה 19.00 בערב, ארון שוינפלד יהיה שחקן מכבי תל אביב. ג׳ורדי קרויף סימן את החלוץ כבר בתחילת העונה, השחקן עצמו החליט מזמן שהוא רוצה לשחק במכבי ובהפועל תל אביב רצו למכור את השחקן אבל שיחקו את המשחק כדי לקבל הצעה טובה יותר.
הפועל דרשה מיליון יורו, מכבי הציעה חצי מיליון יורו, שני הצדדים ידעו שבסיום המו״מ ההסכם ייחתם באמצע כאשר כל צד יבוא לקראת הצד השני כאשר כולם ידעו לשלוח ספינים והצהרות מבלבלות כאשר כל השחקנים המרכזיים במשחק מצד מכבי והפועל ידעו שההצגה יכולה להיות להימשך עד השעה שבע בערב.
לשני הצדדים היה אינטרס גדול לבצע את העיסקה. כל צד ידע שאין דרך אחרת. מכבי היתה חייבת את שוינפלד כדי לצמצם פערים מהפועל באר שבע ולהתחזק בחלק הקידמי עם שחקן איכותי שיבקיע שערים, הפועל תל אביב ידעה שהיא לא יכולה להפיק הרבה מהכישרון של השחקן בגלל חוסר הרצון שלו להישאר, ההתנהלות של השחקן נגד המועדון והחשש מבוררות שעשויה להסתיים נגד המועדון.
החלטת בית המשפט לאפשר לבלם אדי גוטליב לפנות לבוררות נגד המועדון, רק חיזקה את החשש של הפועל לאבד את שוינפלד בבוררות. בהפועל העדיפו שחקנים שרוצים להישאר ולהיאבק על הישארות הקבוצה בליגת העל ולא שחקנים ממורמרים. שתי הקבוצות עשו עיסקה טובה, מכבי רכשה חלוץ עם פוטנציאל גדול ואפשרות למכור אותו לאירופה בכסף נמוך יחסית. 800 אלף יורו זה הרבה עבור הפועל ומעט עבור מכבי.

מרסלו וראמון עברו בבקרה

שני הברזילאים שקרויף החתים, מרסלו וראמון, הגיעו לישראל, עברו את הבדיקות הרפואיות והשחרור הבינלאומי שלהם הגיע להתאחדות. שניהם יהיו רשאים לשחק בשבת נגד הפועל באר שבע. במכבי טוענים כי מדובר בשני כשרונות צעירים ומדובר בחיזוק משמעותי, מעניין יהיה לראות האם הברזילאים יצליחו לשפר את היכולת של מכבי ולהביא את הברק והטכניקה מדרום אמריקה.
ברגע האחרון קרויף הפתיע והחתים את רובן מיקאל, קשר פורטוגלי שהגיע בהשאלה מסין. מיקאל, בן 30 עשוי לתרום מניסיונו למכבי. מדובר בשחקן עם רקורד עשיר ומעניין לראות האם קרויף שיחק אותה בהברקה של הרגע האחרון. עם הרכש של מכבי השבוע בו מצטרפים ארבעה שחקנים והישארותו של טל בן חיים, מכבי אמורה להציג כדורגל טוב יותר ולהוות יריבה ראויה לבאר שבע ואף מועמדת רצינית לאליפות.

למרות הניסיונות של מכבי לשחרר את הבלם טל בן חיים להפועל ת׳ל אביב כדי לחסוך את החוזה שלו, הבלם החליט להישאר. בן חיים שהפך לשחקן ספסל מאז קרויף מאמן העדיף להתמודד על מקומו בהרכב במכבי ולא לעבור להפועל להיות שחקן הרכב. בן חיים, ששיחק רק במכבי תל אביב בישראל קיבל הרבה טלפונים והודעות מאוהדים של מכבי להישאר. הבלם מעדיף לסיים את הקריירה שלו במכבי והוא מאמין שמינוי מאמן חדש יסייע לו לחזור להרכב.

בינתיים, בוולפסון

 בהפועל תל אביב קיבלו כסף עבור שוינפלד, חסכו את החוזה הגבוה שלו וחיזקו את הקבוצה גם ביום האחרון להעברות. אייל משומר, מגן מכבי חיפה, ואזקיאל אנדואסל הצטרפו, עומרי אלטמן נשאר.

אם אלטמן ישאיר מאחור את האירועים שהיו בשבועות האחרונים והאוהדים יתעלמו מהזעם שיש כלפיו, אלטמן יכול לתרום הרבה להפועל במסע ההישארות. יחד עם טוטו תמוז, אלטמן יכול להוביל את הפועל למסע הישרדות גדול.

בית"ר: אפס משלושה

בית״ר ירושלים ספגה כמה מכות ביום האחרון להעברות כאשר לא הצליחה לצרף חלוץ. בית״ר הגיעה לסיכום עם שלושה זרים שונים בניסיון להבטיח שלפחות אחד מהם יגיע לארץ. אבל בית״ר כמו בית״ר, נפלה עם כולם כאשר אף אחד מהם לא עלה הטיסה לארץ.
בסופו של דבר רק אנטואן קונט מצרפת שהגיע כבר ביום שלישי לארץ עבר לקבוצה. כל המאמצים לשכנע את אוסקר דיאס ממאיורקה להגיע לא צלחו, הניסיונות להביא את שלומי ארבייטמן מהפועל חיפה ושלומי אזולאי מעירוני קרית שמונה גם נכשלו.
ברגע האחרון ניסו בבית״ר לצרף את חלוץ מכבי הרצליה, ז׳ורדן פושה, אבל בסופו של דבר החלוץ החליט להישאר בהרצליה. בית״ר ירושלים שחררה את החלוצים שמעון אבוחצירה ולסידור כהן מתוך ידיעה שהיא תצרף חלוץ בכל מקרה אולם בסופו של דבר היא חיזקה את הקבוצה בחן דילמוני המגן, חן עזרא וישראל זגורי הקשרים ואנטואן קונט הבלם.
‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

מכה לברצלונה: מסי שבר את ידו, יחמיץ את הקלאסיקו

הכוכב הארנטינאי שנפצע במשחק הצמרת מול סביליה ייעדר כשלושה שבועות ויחמיץ גם את המשחק מול אינטר בליגת האלופות