היום (שישי) לפנות בוקר פרצו שוטרי מג"ב לבית בשכונת קומי אורי ביצהר, פינו את המשפחה באלימות רבה, אב אם ושלושת ילדיהם, בניהם תינוק כבן חודשיים, והרסו בשעות הבוקר את הבית. מדובר בבניה מחודשת של בית שנהרס לפני מספר חודשים באותה שכונה.

שוטרי מג"ב נתקלו במחאה קשה  מצד כ-30 פעילי ימין וכתוצאה מכך נפצעו שני לוחמים באורח קל.

במהלך פינוי המשפחה נעצר האב, ע"פ עדי ראייה למעצר האב נעצר באלימות רבה. אם המשפחה סיפרה "בנינו את הבית מחדש כמה שעות קודם לכן, השוטרים ניסו לפרוץ לבית, לאחר זמן שלא הצליחו הם פרצו באלימות רבה, מיד הם התנפלו על בעלי ואמרו לו שהוא עצור. היה שם גם גז פלפל באוויר, התינוקות צרחו, והיה בלאגן גדול".

אב המשפחה שביתו נהרס, יובא בשעה הקרובה לדיון בבימ"ש השלום בפ"ת, שם ייצג אותו עו"ד עדי קידר מארגון חוננו.

עו"ד עדי קידר מסר "מרשי נעצר באלימות, בתוך ביתו, כאשר השוטרים פורצים לבית פרטי ללא צו באישון לילה. יש להצר שאלו סדרי העדיפויות של משטרת ישראל, שבתוך תקופה ביטחונית קשה ותוך מגפה שמתגברת בחרו להגיע כוחות גדולים לפנות בניה יהודית בגבעות יצהר, לא ראינו פעולות דומות בחריגות בניה באוכלוסיה הבדואית והערבית. אנו נדרוש את שחרור ואת חקירת השוטרים באירוע."

מדוברות היישוב יצהר נמסר: "מדובר באירוע שהחל בבניית בית חדש על חורבות בתים שנהרסו בידי כוחות הביטחון לפני כחודשיים. שוטרי המג"ב שהגיעו למקום ללא תגים וחלקם ללא מסכות הפעילו אלימות קשה כלפי תושבים שלא עשו דבר (מצורפים קטעי וידיאו) אנו רואים בחומרה את תפיסת הגבעה ע"י כח מג"ב במשך תקופה ארוכה, דבר שלא נעשה מעולם מול שום כפר ערבי, ועוד יותר את הפעלת האלימות הקשה שלא לצורך. אנו כמובן מתנגדים מכל וכל להשלכת האבנים ואין בישוב יצהר מקום לתופעות כאלו".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.