שוטרי יס"מ תועדו מצביעים על ‎יהודה פרל כתב הקול היהודי לאחר שהבחינו בו מצלם ביצהר הערב ואז ניגשו אליו ותקפו אותו באלימות

השר סמוטריץ הגיב לתקיפה בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "אין ספק שמחר כל עיתונאי ישראל יגנו בתוקף תקיפה אלימה וברוטאלית של קולגה. אה, בעצם זה לא אותו דבר…".

‏‎‎צילום התקיפה: ארגון חוננו

תושבי המקום מדווחים כי כל הבית בו התבצר נריה היה מתועד. על פי עדויות התושבים, השוטרים ניסו להסתיר את אשר אירע בתוך הדירה ולא נתנו לעו"ד דינו של זארוג להיכנס ואף לא לצוות מד"א שחיכה מחוץ לבית. החומרים קשים לצפייה "שעות של סבל והתעללות". צפו בזארוג נפגע וצורח.

עו"ד נתי רום "נריה תשוש מאד, חבול. מבקשים לעקור אדם מביתו, אשתו וילדיו – אין לזה מקום במדינה דמוקרטית"

חומרים ראשונים אשר הוצאו מהמצלמות מציגים תמונה מטרידה של אלימות שוטרים קשה, אשר עשו בזארוג כבשלהם במשך שעות ארוכות. הסרטונים שנמסרו לארגון חוננו יועברו הבוקר למשפטנים אשר צפויים להגיש כנגד השוטרים ואנשי מערך הכבאות תלונות ותביעות אזרחיות.

 

הכיפה של זארוג מוכתמת בדם.

בסרטון ראשון שמתפרסם הבוקר (ב') מהדירה נראה זארוג יושב שהוא כבול למתקן, שוטר מעקם את ידו מאחורי גבו, תוך שבצמוד אליו פועלים השוטרים ואנשי הכבאות עם כלים הנדסיים, בשלב מסויים נשמע בום, ומיד לאחריו זעקות עזרה וכאב של זארוג. מדובר ברגע בו נפגע זארוג ברגלו מהעבודות, זארוג זועק מכאבים ומתחנן שיפסיקו, נראה כי הנוכחים בחדר אינם מעניקים לו סיוע רפואי. נזכיר כי צוותי מד"א שהוזעקו לדירה נחסמו בידי כוחות המשטרה.

"אתמול כולנו צפינו באלימות השוטרים אשר התרחשה מחוץ לדירה. הסרטונים שמגיעים מתוך הדירה מטרידים ביותר וקשים לצפייה, שעות שעות של סבל והתעללות, זילזלו בבריאותו ופצעו אותו. צריך לזכור שמדובר במחאה לא אלימה של זארוג בעקבות צו הרחקה בלתי דמוקרטי שללא משפט זורק אותו מביתו וממשפחתו." סיפר אברהם חברו של זארוג ליישוב.

לאחר המעצר הגיע עו"ד נתי רום מטעם ארגון חוננו לימ"ר ש"י שם עצור זארוג. עו"ד רום העניק לזארוג יעוץ משפטי וסייע לו. עו"ד רום סיפר ביציאה מתחנת המשטרה "פגשתי את נריה, הוא תשוש מאד, חבול במספר מקומות בגופו, מדווח על אלימות שוטרים במהלך מעצרו. לצערי מנעו מצוותי מד"א שהוזעקו למקום וכן ממני עורך דינו לגשת אליו ולבדוק את מצבו. אני מקווה שבמהלך הלילה הוא יקבל טיפול רפואי, ומקווים שהוא ישוחרר בקרוב. מדובר בצו מנהלי דרקוני ללא שניתן לו להתגונן, על לא עוול בכפו. מבקשים לעקור אדם מביתו, מאשתו ומילדיו לדבר הזה אין מקום במדינה דמוקרטית, בטח לא תוך מעצר אלים כל כך".

ממשטרת ישראל נמסר:
בתאריך 10.11.19 הגיע כוח משטרתי לבית השוכן ביישוב יצהר במטרה לעצור חשוד בגין הפרת צו הרחקה שהוצא ע"י האלוף וצו מעצר שהוצא על ידי בית המשפט ואשר אוסר עליו להימצא באיזור השומרון.

עם הגעת הכוחות אותר החשוד כשהוא מסתתר בבית ורגליו מקובעות במתקן מסיבי העשוי מברזל בשרשראות ומנעולים לרצפת הבית, ללא אפשרות לפתיחתו וזאת בכדי להקשות ולמנוע מהשוטרים לעוצרו.

במהלך פעילות הכוחות, הקיפו את הבית מאות מתקהלים שניסו למנוע את מעצרו, חסמו את צירי הכניסה ליישוב, גרמו נזק לרכבי כיבוי ומנעו את כניסתם של רכבי הביטחון ליישוב.

חלקם תקפו את השוטרים, יידו אבנים והשליכו בקבוקי צבע וחפצים לעברם וגרמו לפציעתם של שלושה שוטרים וחלקם התבטאו כלפי השוטרים באופן בוטה, בקללות וגידופים.
אלדר ממן

אלדר ממן