המאבק הלאומי לצמצום התפשטות נגיף הקורונה מציב את השוטרים בחזית הפעילות שנועדה לאכוף את הנחיות צו בריאות העם.

במהלך סוף השבוע, 2 שוטרים שעסקו בפעילות אכיפה למען הציבור בבת ים, נחשפו לחולי קורונה מאומתים שהפרו את ההנחיות ועקב כך נאלצו להיכנס לבידוד.

בסוף השבוע האחרון במהלך פעילות שוטרים ברחוב בן גוריון בבת ים , שני בני זוג, אשר הינם חולי קורונה מאומתים, שהו במרחב הציבורי כאשר הגבר (29) היה ללא מסכה כלל ואילו האשה (27), אשר ברשותה היתה מסכה, לא לבשה אותה כנדרש במשך כל הזמן. בכך העמידו השניים בסכנה את בריאותם של כל האנשים אשר היו בסביבתם.

הגבר, אשר כאמור היה ללא מסיכה כלל, סירב להזדהות בפני השוטרת שפנתה אליו ואף ניסה לעזוב את המקום. הוא נעצר בגין סירוב להזדהות וכן בגין העלבת עובד ציבור.

לאחר שהזדהה בעל פה והוברר כי הינו חולה קורונה המחוייב בבידוד, מסר לשוטרים שלל גרסאות באשר לכמות הבדיקות שביצע, מועדיהן ותוצאותיהן. בנוסף התברר כי אשתו, אשר עזבה את המקום לאחר מעצרו, הינה אף היא חולת קורונה אשר מחוייבת בבידוד.

שני בני הזוג קיבלו דו"חות בגין אי עטיית מסיכה , הפרת חובת בידוד והפרת הוראת גורם מוסמך לשהות בבידוד מטעם המדינה והם יזומנו לחקירה בתום תקופת הבידוד שלהם.

2 השוטרים שהיו מעורבים באירוע נכנסו לבידוד.

משטרת ישראל בתגובה:

"משטרת ישראל תמשיך לבצע פעילות מניעה, הסברה ואכיפה במטרה להמשיך במאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל ולמען בריאות הציבור.

אנו קוראים לציבור לשמור על ההנחיות!".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.