באחד מלילות הלחימה הארוכים במלחמת לבנון השנייה, התנגשו שני מסוקי אפאצ'י בדרכם לסייע לכוחות צה"ל שבעומק השטח. מסוקם של הטייסים רב סרן רן כוכבא וסרן נעם גרשוני התרסק מגובה קילומטר וחצי.

רן נהרג. נעם ניצל באורח נס, אך . במהלך תהליך השיקום הארוך הוא ביקש לחזור אל אהבתו הגדולה לספורט, והחל להתאמן בטניס בכיסאות גלגלים בבית הלוחם.

לאחר מספר שנים של אימונים קשים ותחרויות, זומן נעם לשחק בנבחרת ישראל; ובדיוק שש שנים לאחר פציעתו – זכה במדליית זהב באולימפיאדת הנכים בלונדון. נעם גרשוני הפך לסמל למאבק הגבורה של נכי צה"ל לִבְחוֹר בחיים, להסתכל קדימה, ולנצח את מגבלות הגוף והנפש.

משיא משואה

 

"אני, נועם, בן פנינה ומשה גרשוני, משיא משואה זו לכבוד חברי וחברותי הגיבורים, נכי צה"ל, שנתנו מגופן ומנפשם למען המדינה", אמר גרשוני עם הדלקת המשואה. "אלו שלמרות פציעתם ומגבלתם עדין מוצאים את הטוב, שיודעים להעריך את החיים מחדש כל יום, ומאמינים – כמוני – ששווה להיפצע ולהקריב למען המדינה שלנו.

"לכבוד המשפחה והחברים, לכבוד המלאכים שלנו בלבן, הצוותים הרפואיים, שעוזרים לנו לראות את האור, גם בשעות חשוכות, לכבוד הספורטאים הַפאראלימפיים – הגאווה של ישראל. לכבוד , לכלבוד האתגרים הבאים, ולתפארת מדינת ישראל".:עוד באותו נושא