התדרדרות במגעים בין חמאס ובין פתח, כשבארגון העזתי האשימו את הרשות בכשלון השיחות בדוחא, עקב עניינים הנוגעים לבעיית האבטלה הגואה ובנוגע למועצה המחוקקת. על פי סוכנות מען, דובר חמאס סמי אבו זוהרי אמר כי בכירי פתח חזרו בהם מהסכמות קודמות, דבר שהוכחש על ידי אנשי פתח.

אבו זוהרי הוסיף כי משלחת פתח לא הגיעה לכל הפגישות שנקבעו והתנערו מהסיכומים. חמאס הטיל את האשמה המלאה על "כשלון" השיחות, והדגישו כי אין "רצון פוליטי להשיג אחדות" מצד פתח.

השיחות נכשלו שוב. פתח וחמאס בדוחא. צילום: סוכנות מען
השיחות נכשלו שוב. פתח וחמאס בדוחא. צילום: סוכנות מען

דובר תנועת פתח, אוסאמה אל קוואסמי, אמר שהמשלחת בדוחא הגיעה לשיחות במטרה לסיים את הפילוג ולבסס שותפות, דמוקרטיה ולקדם ממשלת אחדות. אל-קוואסמי הוסיף כי הפגישות בדוחא הראו כי חמאס "אינו מוכן עוד לממשלת אחדות ולשותפות פוליטית". הוא מצדו הדגיש כי פתח ימשיך במאמצים לסיים את הסכסוך בין שני הפלגים הפוליטיים ויוסיף "לקרוא לחמאס לעבר ממשלת אחדות אמיתית".

סבב השיחות הנוכחי בין פתח וחמאס – השלישי מסוגו – החל ביום רביעי בבירה הקטארית ומתמקד בניסיון ליישם את הסכם האחדות שהושג במרץ האחרון, גם אז השיחות התקיימו בדוחא.

הפגישה בשבת היא האחרונה בניסיונות שני הפלגים לגבש ממשלת אחדות מאז הסכסוך שפרץ ב-2007, אז חמאס השתלט באלימות על רצועת עזה על אף שניצח בבחירות 2006.

המנהיגות הפלשתינית כשלה בניסיונה לקיים את ממשלת האחדות, ומאשימות זו את זו בכישלון שיחות הפיוס.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא