No Tag To Print

shutterstock

שוב: נציגי האיחוד האירופי נגד ישראל

נציגי האיחוד האירופי ערכו סיור בגבעת המטוס ואזור עוטף ירושלים וכמובן יצאו כנגד מדינת ישראל: "אנו קוראים לישראל לעצור את כל פעילות ההתנחלויות"

במסגרת המאבק המתמשך בריבונות ישראל במזרח ירושלים ראשי המשלחת האירופית ונציגי האיחוד האירופי,  ערכו ביקור בגבעת המטוס, הר חומה, ואזור E-1 הסמוך למעלה אדומים והעבירו ביקורת וחשש מפני התיישבות עם ישראל בארצו. לדבריהם דווקא בפני הפלסטינים ישנו איום גירוש והריסה.

בהודעה שהופצה ע"י ראשי המשלחת בישראל בעקבות הסיור נאמר: "המדינות החברות באיחוד האירופי ומדינות שותפות דומות המיוצגות כאן כיום חוששות מהמשך התרחבות ההתיישבות והאיום המתמיד בהריסת רכוש ופינוי העומדות בפני הקהילות המקומיות".

נציג האיחוד האירופי, סוון קון פון בורגסדורף הוסיף : "אנו קוראים לישראל לעצור את כל פעילות ההתנחלויות, כולל במזרח ירושלים ובסביבתה באזורים כמו הר חומה, גבעת המטוס ו- E1. תוכניות אלה מסכנות את הכדאיות והרציפות הטריטוריאלית של מדינה פלסטינית עתידית שבירתה מזרח ירושלים".

בכך נמשך הקו אותו מובילות מדינות האיחוד האירופי כנגד ישראל ומפעל ההתיישבות ברחבי הארץ ע"י העברת כספים לארגונים פרו פלסטינים והחרם על ישראל.

Heads of Mission and representatives from the EU, Austria, Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, Ireland, Italy,…

פורסם על ידי ‏‎European Union and the Palestinians‎‏ ב- יום חמישי, 22 באוקטובר 2020

יו"ר ארגון 'לך ירושלים' מאור צמח אמר בתגובה: :לצערי האיחוד האירופי במעשיו לפגוע בריבונות ישראל בירושלים מצטרף לציר המתנגד לשלום שבו שותפים אירן טורקיה והרש"פ. היום זה הזמן לתת תשובה מוחצת לציר הרשע ולאיחוד האירופי,
שבועיים לפני הבחירות בארה"ב לכנס את ועדת התכנון והבנייה ולאשר את הבניה בעטרות בצפון ירושלים ולהוציא לפעול את הבנייה בגבעת המטוס".

נזכיר כי רק השבוע התפרסם דו"ח חדש של מכון NGO Monitor המראה כיצד מענקי האיחוד האירופי לשנים 2020-2019 בתחום זכויות האדם, עברו לארגונים לא-ממשלתיים ישראליים ופלסטיניים המעורבים בדמוניזציה נגד ישראל, בניסיונות להשפיע על הדמוקרטיה הישראלית וכאלו בעלי קשרים לארגון הטרור 'החזית העממית לשחרור פלסטין'.

ע"פ הדו"ח, האיחוד האירופי אישר 32 מענקים בסך 30.1 מיליון אירו עבור פרויקטים ב"ישראל ופלסטין". שלושה מענקים הועברו לארגונים עם קשרים מתועדים לארגון הטרור החזית העממית, ארגונים פלסטיניים נוספים שקיבלו את המימון נמצאו מפיצים תיאוריות קונספירציה אנטישמיות והאדרת אלימות. לדוגמה, מנכ"ל ארגון Land Research Center, שקיבל מענק בסך 3.3 מיליון אירו, התבטא בפומבי באופן אנטישמי כאשר שאל "כמה פעמים ישו הפלסטיני יצלב על ידי היהודים הסוררים מהדת והאנושיות?".

צילום: דוברות מתפ"ש

שבעה מענקים בסכום כולל של 11.8 מיליון אירו יועדו לפרויקטים בירושלים, חלקם לקידום התוכנית האסטרטגית של האיחוד שמטרתה "שימור הזהות הפלסטינית של מזרח ירושלים״ ו"הגנה על המורשת האסלאמית והנוצרית" מפני ישראל.

לפחות שלושה מענקים בסך מיליון אירו הועברו לארגונים ישראליים לצורך השפעה על תהליכים דמוקרטים בנושאים שנויים במחלוקת. כולל פרויקטים במאות אלפי אירו המיועדים "להפוך את הדמוקרטיה הישראלית לדמוקרטית יותר" ול"שיקום האפשרות של רעיון שתי המדינות… ע"י שינוי העמדות של נבחרי ציבור בחברה הישראלית".

אולגה דויטש, סגנית נשיא מכון NGO Monitor מציינת כי: "הניתוח שלנו מדגיש את האופן הפוליטי בו האיחוד האירופי בוחר את שותפיו ואת הפרויקטים שמקדמים מדיניותו באזור. היינו רוצים לקוות שהאיחוד וממשלות תורמות נוספות יהיו זהירים יותר ולהבטיח שהם לא מקדמים אג'נדות קיצוניות כמו תמיכה בארגונים הקשורים לטרור. המקרים הללו הרסניים וכבר משפיעים על היחסים הרגישים בין האיחוד האירופי לישראל".

It is not Android