חבר הכנסת שלמה קרעי תוקף את הצעת החוק של חברת הכנסת איילת שקד בעניין פסקת ההתגברות. קרעי אמר כי "הפתרון האמיתי לטרלול של בגץ הוא הצ"ח להקמת בית משפט לחוקה וביטול בגץ. עד אז, הצ"ח לפסקת התגברות ברוב של 61 היא פלסטר זמני. פסילת חוק רגיל ורק פה אחד. אבל, מכיוון שלימין אין רוב, בלי ליברמן, הנדל והאוזר (שהודיעו שיצביעו נגד), מדובר כאן בהצגה של איילת "בגץ כבר לא סניף של מרצ" שקד".

 

כזכור, ביום רביעי תעלה להצבעה בקריאה טרומית בכנסת, הצעת החוק שהגישה חברת הכנסת איילת שקד בעניין פסקת ההתגברות והסדרת היחסים בין הרשויות.

יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת מיקי זהר, צייץ בטוויטר שלו וכתב: "בע״ה אמליץ לנתניהו לתמוך בפסקת ההתגברות שיעלה השבוע. אסור לנו ללכת נגד הבוחרים שלנו".

 

Photo by Yonatan Sindel/Flash90

 

למרות דבריו של יו"ר הקואליציה, נראה שיש מי שיבלום את המהלך מתוך הממשלה. חבר הכנסת אוריאל בוסו אמר הבוקר בראיון כי סיעת ש"ס "תתנגד השבוע להצע"ח פסקת ההתגברות. כל הצעה שהאופוזיציה מעלה, אנחנו נתנגד".

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס אומר הבוקר כי "אסור שפסקת ההתגברות תהפוך למאבק פוליטי. אם יש אפשרות ש-61 ח"כים יתמכו בהצבעה, צריך להעביר אותה וכרגע לא ידוע לי על יותר מ-59 ח"כים שתומכים. זה נושא מדי חשוב ויקר מכדי להשתמש בו כניגוח".

 

יו"ר ועדת הכנסת מכחול לבן איתן גינזבורג אמר הבוקר ל"בוקר טוב כנסת" כי  "יהיה משבר מאוד קשה שיהיה קשה לי לראות איך נצא ממנו" במידה והליכוד יחליטו להצביע בעד הצעת החוק.

 

 

בתוך כך, בכירים ב'כחול לבן' חוששים שהליכוד יפר משמעת קואליציונית ויאפשר חופש הצבעה או אפילו תמיכה בהצע"ח פסקת ההתגברות. עוד אמרו הבכירים מכחול לבן הבוקר כי "אם הליכוד יתמוך בהצעת החוק לפגיעה במערכת המשפט בישראל – אנחנו כבר לא נהיה שם".

נזכיר כי בשבוע שעבר, שר המשפטים ויו״ר ועדת השרים לענייני חקיקה, ח״כ אבי ניסנקורן, וממלא מקומו שר הדיגיטל הלאומי, ח״כ דודי אמסלם, החליטו במשותף שלא לקדם בשלב זה חקיקה שאינה נוגעת להתמודדות עם נגיף הקורונה.
הדיון בהצעות חוק שאינן נוגעות לנגיף הקורונה יידחה לשבוע הבא.

 

 

מסביבת שקד מסרו לערוץ 20 כי "החוק יעלה להצבעה ביום רביעי. זו הפעם הראשונה שיש בכנסת 61 חכים שתומכים בפסקת ההתגברות, מקווים שהליכוד לא יתחבאו מאחורי ניסנקורן".

בנוסף כתבה שקד כי "הזדמנות מיוחדת תעלה השבוע לחברי הכנסת מגוש הימין – הזדמנות להפסיק להתבכיין, הזדמנות לעצור את הפיראטיות השיפוטית.

ברביעי הקרוב תעלה להצבעה הצעת החוק שהגשתי שמעגנת את פסקת ההתגברות ומסדירה את מערכת היחסים בין הרשויות.

הם יבואו להצביע או ימשיכו להתבכיין?"

 

 

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ התייחס אף הוא להצעת החוק ואמר כי "אם לכחול לבן מותר היה להפר את ההסכם הקואליציוני בשביל הקשקוש של חוק הפסיכולוגים, לליכוד ולמפלגות החרדיות מותר, והן אפילו חייבות לעשות את זה, בשביל פסקת ההתגברות, שהייתה בלב ההבטחות שלהן בשלוש מערכות הבחירות האחרונות. לא מספיק לקטר ולנאום על תחלואי מערכת המשפט. אפשר וצריך גם לתקן!"

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.