עשרות פלסטיניים  אתמול (ו') קבוצה של כ-40 מלהגיע לחורבת סיה, סמוך ליישוב שבבנימין. כאשר הגיע כוח צה"ל לתגבר את האבטחה סביב המטיילים, רגמו אותו המחבלים באבנים. יש לציין כי הטיול, שאולץ להיעצר, אושר ביטחונית ולווה על ידי כוחות צה"ל.

התקיפה בוואדי זרקא. צילום: קבוצת ביטחון שדה

על פי הדיווח באתר 'nrg', אחד המטיילים סיפר על התקיפה: "תכננו לבקר בחורבת סיה, כשהגענו למרגלות האתר נתקלנו בעשרות שחסמו את הדרך, צעקו ומנעו ממנו את המעבר". לדבריו, "לאחר כשעה המתנה הגיעה תגבורת צבאית והערבים החלו בידויי על כוחות הצבא. בהמלצת הצבא לא המשכנו במסלול המתוכנן. כשלושים כלי רכב הגיעו מהכפרים באזור והכינו את החסימה מראש. זהיתי חלק מהערבים בוודאות מהטיול שהיה לפני שלושה שבועות במקום סמוך, אז טיילנו בוואדי והערבים ירדו אלינו מהכפר ויידו עלינו ".

רק לפני כשלושה שבועות, קבוצה דומה של מחבלים פלסטיניים (שככל הנראה חלקם חופפים לחברי הקבוצה הנוכחית), רגמה באבנים קבוצה של כ-70 מטיילים אחרים סמוך לנווה צוף. אז האירוע התרחש בוודאי זרקא, הנמצא ליד החורבה. עשרות המחבלים התגודדו באיזור והחלו ליידות לעברם סלעים וברזלים. בתגובה, בוצע ירי הרתעה באוויר להרחקת הפורעים הפלסטינים. כוחות צבא שהגיעו למקום חילצו את המטיילים, שהועברו לנווה צוף. מספר מטיילים נפגעו באורח קל, כשהם סובלים בעיקר מחבלות קלות ברגליים ובגפיים.

חילוץ המטיילים מוואדי זרקא. צילום: TPS
המטיילים מוואדי זרקא. צילום: TPS

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.