"השמאל שכח מה זה להיות יהודים" או "השמאל לא פחות יהודי מאף אחד"? שלושה ימים בסה"כ חלפו מאז שיו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי חולל סערה במפגש עם סטודנטים באוני' בן גוריון בבאר שבע, וכבר היום הוא משמיע מנגינות אחרות.

בוועידת העמקים השנתית לפיתוח כלכלי איזורי במכללת עמק יזרעאל התייחס גבאי לדבריו ואמר: "אני לא חוזר בי משום דבר. ביבי עשה מעשה נבלה בדברים שלו. השמאל הוא לא פחות יהודי מאף אחד אחר, כל הערכים הליברליים – הבסיס שלהם הוא יהדות", הבהיר גבאי.

אבי גבאי באירוע בחולון. צילום: אבי דיבשי, פלאש 90
אבי גבאי באירוע בחולון. צילום: אבי דיבשי, פלאש 90

כזכור, ביום שני האחרון אמר גבאי במפגש עם צעירים ממפלגתו בדרום כי "אנחנו יהודים, חיים במדינה יהודית, אני חושב שאחת הבעיות של חברי מפלגת העבודה זה שהיא התרחקה מזה. נתניהו אמר ב-97' לרב כדורי והטלוויזיה קלטה את זה. הוא אמר לו 'השמאל שכח מה זה להיות יהודי'. את יודעת מה השמאל עשה בתגובה לזה? שכח מה זה להיות יהודי. כאילו אומרים את זה עלינו 'אנחנו עכשיו רק ליברלים'. הכול מתחיל בתורה שלנו, בהלכות שלנו ובדברים הבסיסיים, אנחנו צריכים להיות גאים בזה".

גבאי התייחס גם לדבריו של אהוד ברק שרמז בראיון ל"החדשות" כי בכוונתו לשוב לחיים הפוליטיים. גבאי הצהיר כי הוא "מברך על כניסה של כל אדם ראוי לפוליטיקה".

לדבריו, צפה את הצהרתו של ברק והוא אינו מודאג ממנה. "לא קרתה שום דרמה, הוא (ברק -ע"ל) תמך בי בפריימריז. לא דיברתי אתו אחרי הריאיון, אנחנו מדברים מדי פעם". בתשובה לשאלה אם ברק מתכנן מהלך פוליטי מאחורי גבו אמר: "אני לא נאיבי ולא מתעסק בקונספירציות. אני יודע דבר אחד: אני לא מתחבא בתל אביב, הוד השרון, רעננה וכפר סבא אלא מגיע למקומות שלא הצביעו לנו".:עוד באותו נושא