בעוד כולם מעצבים את פנים הדירה באופן מהודק וקפדני, רבים נוטים להזניח את החצרות והמרפסות, בייחוד בתקופה החורפית שמותירה את המרפסות יתומות ומוזנחות, כשלמעשה מדובר בחלק בלתי נפרד מהבית, אשר אחסון חכם ופשוט יכול לשדרג את ההנאה ממנו.

מזג האוויר החורפי מזמן למעצבי הפנים אתגר בכל הנוגע לעיצוב חוץ. ראשית, יש צורך באחסון מגוון, החל מכלי גינון, כלי עבודה וברביקיו, ועד כריות, שמיכות ומשחקים. שנית, כמו כל פינה אחרת בבית, אנו רוצים שתהיה נאה ומזמינה. שלישית, והכי חשוב, כאשר מדובר במרפסות ובחצרות, אנו זקוקים להגנה מוחלטת מפני נזקי מזג האוויר, הן מגשם ומרוח, אך גם מפני השמש החזקה בקיץ. "כאשר באים לבחור ריהוט גן, חשוב לבדוק את החומרים ואת עמידותם למים ושמש ישירה", אומרת מעצבת הפנים מירב סופר אדרי. "עדיף תמיד לחשוב על אפשרות אחסון או קיפול של הרהיטים והאביזרים. שולחן פלסטיק וכיסאות שנערמים זה על זה, למשל, הם פתרון נוח, יעיל וזול".

ספסל אחסון סירקה של כתר. מחיר: 269.90 ש"ח. צילום: יח"צ

 

כאשר מדובר בריהוט חיצוני, המעצבים בוחרים פה אחד בפלסטיק, בשל יתרונותיו הברורים. נהוג לראות באביזרי מתכת או עץ כעמידים יותר, כשלמעשה ההפך הוא הנכון. למתכות חסרונות רבים, בהם קילוף של הצבע וחלודה, ועל כן הם דורשים אחזקה שוטפת. העץ מסורבל, כבד, ויש להגן עליו מפני נזקי האקלים. הפלסטיק, לעומת זאת, עמיד לחלוטין למזג האוויר, הוא אינו מתכלה ואינו דורש אחזקה. "הפלסטיק עמיד יותר וקל משקל, ועל כן גם נוח יותר לשינוע", אומר המעצב יצחק מבורך. "מחסני ורהיטי פלסטיק לחצרות מוגנים מפני קרני UV, אינם מחלידים, נסדקים, נרקבים או דועכים ולא זקוקים לצביעה, לעומת עץ או מתכת". "הפלסטיק הוא הפתרון הכי טוב לחוץ", מסכימה סופר אדרי. "הוא מתאים לאקלים שלנו בארץ ועל הדרך אפילו הצלחתם לחסוך כסף".

 

ספסל אחסון עדן של כתר. מחיר: 549.90 ש"ח. צילום: יח"צ

 

אם עד לאחרונה משהו דחק את הפלסטיק מחוץ לאופציות הסבירות לריהוט, הרי זה המראה הלא מחמיא שלו. רהיטי הפלסטיק הגיעו בצבעים נטולי חיים ונדמו כיציקות שכל תכליתן הוא להיות מודולריות ולאו דווקא נעימות לעין. הפלסטיק אומנם זול בהרבה לעומת החומרים האחרים, אך עם המחיר המשתלם מגיעה גם תדמית זולה. אך גם זאת נחלת העבר. אומנם, פעם היתה מטרה אחת לרהיטי הפלסטיק – שיהיו פרקטיים לשימוש. אך שכלול אופני הייצור של החומר הפכו אותו – לא רק לשמיש, בטיחותי, יעיל ומשתלם – כי אם גם לטרנדי, שיקי ואופנתי.

ספסל אחסון עדן של כתר. מחיר: 549.90 ש"ח. צילום: יח"צ

 

לראייה, פרט למחסני פלסטיק שמגיעים בעשרות גדלים, נפחים וצורות, חברת "כתר" מציעה ספסלי אחסון רב שימושיים, אשר ניתן לאחסן בהם בהרמה קלה של המושב כל חפץ שהוא, עד לנפח של 500 ליטר ואף יותר, והם נעימים לעין, בעלי גימור איכותי ועיצוב עדכני. עוד מציעה החברה ארגזי אחסון, שעל אף ייעודם התכליתי המובהק, הם גם תוספת יפהפייה לכל חלל. ספסלי ישיבה פשוטים יכולים לשדרג בקלות את נראות החצר, ללא כל חשש ממפגעי השמש והגשם. העיצוב המדויק של המוצרים אף לא מסגיר שמדובר כלל בפלסטיק, כך שהן דאגתם לעיצוב מזמין ומודרני של החצר והמרפסת, והן השקעתם מחירים מגוחכים של 200-500 שקלים בלבד לרהיטים שיישארו אתכם כל החיים, משתלם.

ספסל אחסון פטיו של כתר. צילום: יח"צ
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20