למרות הודעת ההסתדרות על סיום צעדי ההשבתה של ועד עובדי רכבת ישראל, בהנהלת הרכבת אומרים הבוקר (ד') כי הוועד חוזר לפרקטיקת ה"התחלוּת". "בשעה האחרונה, הודיעו מספר נהגים על מחלה, בפער של דקות בודדות אחד מהשני", מוסרים בחברה.

הודעות הנהגים. צילום: הנהלת הרכבת

 

"הנהלת הרכבת עושה כל שביכולתה על מנת לאייש את הרכבות ולהפעילן כסדרן", מוסיפים ברכבת, "בין היתר מוקפצים כוננים המיועדים לתת מענה באירועים תפעוליים אחרים".

כמו כן, על פי הודעת הוועד, ימשכו העיצומים במתחמי הרכבת השונים, יבוטלו כל ההדרכות (גם בנושאי בטיחות) וישובשו עבודות תשתית נחוצות.

"אם צעדי הוועד הבלתי חוקיים ימשיכו, לא יהיה מנוס מביטול רכבות נוסעים", מכריזים בחברה. "לנוסעים מומלץ להתעדכן באתר ובאפליקציה".

ועד העובדים: "הנהלת הרכבת באיבוד עשתונות מוחלט לקראת פרסום דוח המבקר"

בתגובה להודעת ההנהלה, מסר ועד העובדים כי "שוב הנהלת הרכבת בוחרת לחרחר מריבה ולהכפיש את העובדים. ההודעה של ההנהלה מנותקת מהמציאות. כל הרכבות עובדות ואין שום הנחיה של הוועד להיעדר מהעבודה.
החל מאתמול כל עבודת הרכבות – הן רכבות הנוסעים והן רכבות המטענים שבו לסדרן. העיצומים הננקטים בשאר אתרי הרכבת אינם פוגעים בתנועת הרכבות".

לדבריהם, "מדובר בניסיון נואש של הנהלת הרכבת להסית את הדיון מדוח מבקר המדינה החושף את כשליה. הנהלת הרכבת באיבוד עשתונות מוחלט לקראת פרסום דוח המבקר. 400 נהגי קטר יש ברכבת ולאחר בדיקה מדוקדקת, מצבת החולים מאתמול להיום עלתה ב-4 נהגים בלבד. לכל הדעות מדובר במספר זניח ובוודאי לא בהוראה ארגונית של הוועד. העובדה שהנהלת הרכבת מנסה להסית את הדיון מהמסקנות הקשות שיפורסמו עוד כמה שעות בדוח המבקר, יכולה להיות בעצמה פרק עלוב נוסף בדו"ח עב הכרס על כשליה".