10:55 20/06/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שובר שתיקה על עמירם לוין

שובר שתיקה על עמירם לוין

איך הרהיבו אלופי צה"ל להביע תמיכה דווקא בשוברים שתיקה? הכול מתחיל בחינוך

החלטתי לשבור שתיקה על עמירם לוין. לא ממש, רק דוגמית. בקטנה.
כאשר פרצה האינתיפאדה הראשונה גויסתי למילואים ונקראתי לתדרוך בפקוד המרכז. במעלה המדרגות חלף על פני תא"ל עמירם לוין שהיה מפקד הצוות שלי בשרות סדיר בסיירת מטכ"ל, מלא התלהבות ושש אלי קרב. הוא נעצר לרגע ואומר לי בהתלהבות "תכסחו אותם, תשברו להם את העצמות".
האמת, נפגעתי קצת. כל מה שהיה לו לומר לחייל שלו זה לכסח? לשבור להם את העצמות?
הוא היה אז תא"ל בקבע ואני רב סרן במילואים, איש מודיעין מנוסה ובקי. נקראתי כתגבורת יע"ע (יועץ לענייני ערבים) אך מה שעלה בדעתו הוא שהביאו אותי כבריון להרביץ מכות.

עמירם לוין. Flash90
שמו"צניק. עמירם לוין. צילום: Flash90

עכשיו הוא יוצא להגנת ארגון המלשינים שמתעד חיילי צה"ל "מכסחים" כביכול ערבים ומפרסם זאת בכל העולם.
אִם יֵשׁ אֶת נַפְשְׁךָ לָדַעַת אֶת הַמַּעְיָן מִמֶּנּוּ שָׁאֲבוּ אלופים את העוז להזדהות עם שוברי צה"ל – הכל גרסא דינקותא שמ"וצניקית.

למי שתהה ותוהה איך אפשר שאלופי צה"ל מהוללים, מפקדי סיירת מטכ"ל כעמירם לוין ומפקד הקומנדו הימי כעמי איילון יכולים להעלות בדעתם לצאת להגנת ארגון שנוי במחלוקת כמו שוברים שתיקה – צריך להבין שמדובר בגרסא דינקותא שמו"צניקית או שמאלנית כללית שהונחלה להם בנעוריהם בקיבוץ ובתנועת הנוער.

התגייסות האלופים האלה דווקא להגנת שוברי המפרקת נובעת, מצד אחד, מהתנשאות אליטיסטית ובוז ל"בבונים" שאינם ראויים למשל לשרת ביחידות "המובחרות", למרות שכיום ברוך השם רוב היחידות הלוחמות בצה"ל הן יחידות עלית. מצד שני, "שוברים שתיקה" בהרכבו האנושי ומקורותיו התרבותיים הוא בשר מבשרם. אלופים כלוין ועמי איילון מוצאים זהות רבה נפשית ואידאולוגית עם "שוברים שתיקה", כמו היו אחווה סודית משותפת והם נחלצים עתה לעזרתם בעת צרה. זאת למרות שהם שוללים בהצהרה את המלשינות של פעילי הארגון בחו"ל, תוך היתממות או מבלי להבין ולהודות ביושר שזו המהות ועיקר פעילותם להצדקת הכספים הרבים הזורמים אליהם מחו"ל.

מבחינה מסוימת "שוברים שתיקה" הוא מעין קבוצה טיפולית, מין A.A (אלכוהולים אנונימיים) המציע תרפיה קבוצתית לנפגעי "הכיבוש" החשים צורך עז לדסקס, "לדבר על זה" ולפרוק את תסכולם מהתנהגות שאינה עולה בקנה אחד עם הערכים האנתרופוסופיים עליהם התחנכו בתנועת הנוער.

כך בעצם עשו גם אבותיהם בשנות השבעים כשהתכנסו לקומזיצים תרפיים שנקראו "שיח לוחמים" או "יורים ובוכים", אשר השתכללו מאז לגרסאות תוקפניות כמו "שלום עכשיו" ו"בצלם", ובימינו לעשרות ארגונים ועמותות שהציפו את הארץ יחד עם הכספים שזרמו מהקרן המשוקצת.

האידאולוגיה המפ"מניקית שינקו בילדותם בשנות החמישים, בימים בהם קיבוצים התפלגו על קוצו של יו"ד, על רקע הקשר לבריה"מ הסובייטית והסגידה ליוסף סטלין – חדרה לנקבוביות שלהם. כפי שאובמה אינו יכול למרות השכלתו לברוח מ"המדרסה" האסלאמית בה למד כילד באינדונזיה ואל"מ עופר וינטר או האלוף גרשון הכהן לא יכולים לנטוש את תורת אמם שספגו במכינות ובישיבות התורניות.

כמו צעירי הכיפות הסרוגות המתגייסים מתוך תודעה עמוקה יהודית וציונית למיטב יחידות צה"ל ולתפקידי פקוד וקצונה, כך עשו טובי הנוער בקיבוצים או בתנועות הנוער של השומר הצעיר והנוער העובד בתורם.

בוגרי השומר הצעיר (Flash90)
בוגרי השומר הצעיר. מיהרו לתמוך בממשיכי דרכם (Flash90)

 

אמנם תמיד היו ניסיונות של "פוליטרוקים" להתערב בצה"ל פוליטית ואידאולוגית, אך בן גוריון ידע תמיד לגדוע אותם באיבם. לצערנו התופעה נמשכה עד היום בצורות מתוחכמות וחדשות בוועדות סודיות למיניהן בתוך המפלגות ובתנועות הנוער. אותה גברת בשנוי אדרת.

כיום הפוליטרוקים השמאלנים יושבים ב'מכון הישראלי לדמוקרטיה' ומנסים לקבוע משם את פני צה"ל והפיקוד העליון ואפילו מצליחים, כי איש לא עוצר בעדם. הם קיימו למשל דיון סוער על פקודת היום של אל"מ עפר וינטר ב"צוק איתן" ובעקבותיה הצליחו כנראה לבלום את התקדמותו בצה"ל. הם שולחים את זרועותיהם ואצבעותיהם לתוך מערכת החינוך הצה"לית, לשדרות החינוך וכיו"ב, כפי שהקרן לישראל חדשה עושה בקרב מערכת המשפט.

אנו בעיצומה של מלחמת אחים רבת פנים והיבטים אך סמויה מן העין. השמאל ערוך בקווי הערכות לפי האסכולה הסובייטית. קווים אלו סמויים העין אך חיים ובועטים בצבא, באקדמיה, במשפט וכמובן בתקשורת ומנוהלות כאמור ע"י פוליטרוקים מסוג חדש.

מיכאל יגאל מימון

מיכאל יגאל מימון

חילוני שומר שבת • חסיד א"י השלמה בן גוריון בגין והרב קוק • מטיף לבחירות אזוריות ומשטר נשיאותי • קורא לבזור השלטון הרכוזי בתריסר נציבויות אוטונומיות שישאו את עצמן כלכלית ויגרמו לפזור אכלוסין והחלשת ההגמוניה התל אביבית • בעבר איש מודיעין, אמנות, עתונאי ויועץ פוליטי • כיום הוגה בתורה וקבלה ושופע דעות פוליטיות ורוחניות • וכבר לא עושה חשבון לאף ממסד ולאף אחד חוץ ממנו למעלה. יש לי בלוג עיקרי בשם "חשבון נפש", שני בשם "לתקנת מדינת היהודים" והשלישי "על ענינים שברוח"
מיכאל יגאל מימון
מיכאל יגאל מימון

אולי יעניין אותך גם

כוחותינו עצרו הלילה 22 מבוקשים ברחבי יו"ש

כלל העצורים, החשודים בפעילות טרור, הועברו לחקירה. נשקים, תחמושת וכספי טרור בשווי עשרות אלפי שקלים נתפסו. כ-20 מחבלים ידו בקבוקי תבערה ואבנים לעבר הכוחות