חזרתו של אהוד ברק לזירה הפוליטית מעוררת סערת רגשות בכל קצוות הקשת הפוליטית. כזכור, אמש הודיע ברק על הקמת מפלגה חדשה ונטולת שם בראשותו בניסיון להדיח את מראשות הממשלה, התגובות לא איחרו לבוא.

בגוש השמאל התעורר החשש כי ברק יפצל את קולות המחנה, יגרע מכוחה של מפלגת 'כחול לבן' ויותיר את 'מרצ' ומפלגת 'העבודה' להיאבק באחוז החסימה. בימין בירכו על הפיצול לצד תזכורת לקדנציה הקצרה וההרסנית של ברק כראש .

הימין: ברק הוא ראש הממשלה הכושל בתולדות ישראל

"אנחנו לא מתערבים באיך השמאל מחלק את המנדטים שלו בין לבין לפיד וגנץ", תגובת לדברי ברק.

ח"כ גדעון סער (הליכוד) צייץ לאחר הנאום כי "גם סגנונו הבוטה המוכר של אהוד ברק לא כיסה על העיקר: המחלוקת היא בין שתי דרכים. לאן ברק חותר להוביל את ישראל כבר ראינו. בניגוד לאחרים גם היום הוא לא מסתיר זאת: חזרה לדרך הנסיגות וויתור על לב ארצנו. זהו צו גיוס לכל מי שמאמין בדרכו של המחנה הלאומי: לחזק את הליכוד".

הנבחרת החדשה של ברק. צילום פלאש 90

 

 

שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, אמרה כי "אהוד ברק חושב שהציבור הישראלי שכח את תקופת כהונתו הכושלת ועקובת הדם שהביאה עלינו את האינתיפאדה השנייה, מהומות אוקטובר ונסיגות חד צדדיות. גם החזות העסקית המצוחצחת לא תשכיח מהציבור הישראלי את הפער משחר של יום חדש לקטסטרופה לאומית".

שרת התרבות מירי רגב (הליכוד) כתבה בפייסבוק: "אז אהוד ברק, ראש הממשלה הכושל בתולדות ישראל, הוא התקווה החדשה שהשמאל הצליח הפעם להוציא מהבוידעם? נו טוב, זו בעיה שלהם – לא שלנו".

שר הכלכלה אלי כהן (כולנו) צייץ: "אהוד ברק שהיה ראש הממשלה הגרוע והכושל ביותר של מדינת ישראל, מנסה ללמד את כולם איך צריך לנהל מדינה. זהו שיא האבסורד. המצייץ הסדרתי שהתחיל בחיסול מפלגת העבודה לפני מספר שנים מתעקש בכל כוחו לקחת ממנה גם את נשימתה האחרונה. ברק הופך את למוקצה – אך בהזדמנות הראשונה שתהיה לו ינסה לעשות הכל על מנת לקבל תפקיד בממשלה שלו"

שר המדע אופיר אקוניס (הליכוד) הצטרף לדברים: "ברק הוא ראש הממשלה הכושל ביותר בתולדות ישראל – ומי שנזרק מהתפקיד בזמן הכי מהיר בהיסטוריה שלנו. זה האיש שהתחייב למסור לערפאת את ירושלים והעיר העתיקה – וקיבל את האינתיפדה האכזרית ביותר, בתמורה. חזרתו היא פגיעה אך ורק בשמאל הישראלי".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (איחוד מפלגות הימין) הגיב למתקפה של ברק על הציונות הדתית ואמר: "אני מברך את אהוד ברק על חזרתו לחיים הפוליטיים במהלך לפיצול השמאל, ועל זיהויו הנכון את הציונות הדתית כשחקן משפיע ומשמעותי בזירה הפוליטית. לא עוד גלגל חמישי אלא שותף מרכזי בהנהגת המדינה. הוא ימשיך לצעוק באופוזיציה ואנחנו נמשיך בעזרת השם לעשות טוב לעם ישראל".

עו"ד איתמר בן גביר, מראשי 'עוצמה יהודית', הגיב לדברים: "בזמן שמפקיר חיילי צה"ל אהוד ברק משתלח בציונות הדתית, שאחוזי הגיוס ממנה ליחידות הקרביות הוא הגבוה ביותר, כדאי להיזכר באותה אמירה מביכה שלו: "אם הייתי פלסטיני בגיל המתאים, הייתי נכנס בשלב מסוים לאחד מארגוני הסירוב". אם זה הולך להיות האדם שיוצב בחזית קמפיין השמאל בבחירות הקרובות, השמאל הישראלי באמת נמצא בפשיטת רגל אידאולוגית".

חוסר שביעות רצון גם משמאל

בראיון לרשת ב' תקף השר לשעבר חיים רמון ואמר כי "ברק לא מוסיף לגוש השמאל. אף אחד לא יעבור מהימין המתון בגללו. רק לפני חודשיים היו בחירות, לא כחול לבן ולא העבודה רצו לגעת בברק. הוא התחנן שייקחו אותם ואף אחד לא רצה. הם ידעו על מה הם מדברים".

ח"כ איציק שמולי המתמודד לראשות מפלגת העבודה הביע תקווה לאיחוד עם מפלגתו של ברק: "‏שוחחתי עם אהוד ברק וברכתי אותו על חזרתו למערכת הפוליטית. אמרתי לו כי עם בחירתי לראשות מפלגת העבודה, אפעל לשילוב ידיים ולשיתוף פעולה בין מפלגתו לבין מפלגת העבודה, במטרה לבנות את הפלטפורמה הרחבה ביותר למען החלפת השלטון".

ח"כ עופר כסיף (חד"ש) איגף את ברק משמאל: "אהוד ברק, מי שאחראי לטבח אוקטובר 2000 והרס המו"מ לשלום עם הפלסטינים ועם סוריה (הוא זה שהעלה בזמנו את טענת הכזב ש"אין פרטנר") ותחזק שנים את ממשלת נתניהו, הוכיח בנאום "התחיה" שלו היום שהוא עצמו אינו פרטנר להובלת שינוי אמיתי – לא ממנו ומדומיו יצמחו שלום וצדק, דמוקרטיה ושוויון. אם לא די בכך, הרי שגם לצדו עמד גנרל נוסף. האם זה מה שאנחנו צריכים? עוד גנרלים שיתמודדו בבחירות? נראה שלא הכנסת ה- 22 לפנינו אלא מלכוד 22 בו שלטת אי השפיות המיליטריסטית".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא