הוריו של הדר גולדין הי"ד, שמחה ולאה גולדין באוהל מחאה מחוץ לבית ראש הממשלה בשנה שעברה. צילום: פלאש 90
הוריו של הדר גולדין הי"ד, שמחה ולאה גולדין. צילום: פלאש 90

 

ארגון הצלב האדום העביר היום (ד') לישראל את בקשת חמאס לאפשר לגורמים פלסטינים לחלץ את גופות מחבלי הג׳יהאד האסלאמי ממנהרת הטרור שהושמדה השבוע על ידי צה״ל, מה שיצר סערה בקרב משפחות החללים ובמערכת הפוליטית.

משפחת גולדין קוראת לראש הממשלה נתניהו להתנות באופן ברור כל היענות לבקשות הומניטריות של חמאס בהשבתם הביתה של הדר גולדין ואורון שאול הי"ד. מהמשפחה נמסר: ״כל מחווה הומניטרית ישראלית כלפי חמאס חייבת להיות מותנית בהשבת הבנים הביתה. היענות של ממשלת ישראל לחמאס תהיה בבחינת עוול מוסרי וחולשה מדינית. לא ייתכן שהממשלה תמשיך להיענות לגחמות ההומניטריות של חמאס בזמן שחיילי צה״ל מוחזקים על ידו״.

צור גולדין, אחיו של הדר, מסר: ״‏בדין הבינלאומי יש מושג שנקרא הדדיות. השיבו את הנעדרים של ישראל ותוכלו לאתר את שלכם. ממתינים לתגובת הממשלה״.

‏משפחתו של אורון שאול הי"ד מסרה בתגובה: "מקווים שהממשלה לא תעז להיענות לבקשת חמאס".

החללים הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול הי"ד
החללים הנעדרים הדר גולדין ואורון שאול הי"ד

"אם חמאס רוצה את גופות המחבלים, שישיב לנו את הנעדרים"

יושבי ראש השדולה להשבת החיילים, יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי וח"כ עמיר פרץ: ״אם חמאס רוצה את גופות המחבלים שקבורים תחת הריסות המנהרה, שישיב לנו את הנעדרים״.

יו״ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם-רפאלי ושר הביטחון לשעבר ח"כ עמיר פרץ העומדים בראש השדולה להשבת החיילים הוסיפו: ״המאזן ההומניטרי חייב להיות ברור לחמאס ואנחנו ממתינים כבר מעל לשלוש שנים להשבת הנעדרים שלנו. אם חמאס רוצה את גופות המחבלים שקבורים תחת הריסות המנהרה, שישיב לנו את הנעדרים. המאזן ההומניטרי מחייב את כל הצדדים״.

״אנו קוראים לראש הממשלה לממש כל הזדמנות כדי להשיב את האזרחים הישראלים שבידי החמאס והחללים אורון שאול והדר גולדין ז"ל. מדובר בשעת כושר שאסור להחמיצה״, מסרו.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון