2:56 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שדרנית גל"צ: למה כולאים מחבל בן 13?

שדרנית גל"צ: למה כולאים מחבל בן 13?

העיתונאית נחמה דואק, ראיינה בתחנת הרדיו הצבאית את הפרקליט אורי קורב ותקפה את גזר הדין החמור שהטיל ביהמ"ש על "הנער המחבל". "12 שנים בכלא זה המון"

מגישה בתחנת רדיו צבאית יוצאת בחריפות נגד העונש שנגזר על המחבל בן ה-13: "כשאתה מגיש כתב אישום נגד ילד בן 13, אתה לא תוהה לפעמים אולי משהו פה לא בסדר, אולי צריך להיעשות משהו קצת אחר כדי שילד בן 13 לא ייקח סכין ויצא לרחובות?", כך שאלה היום (ב') נחמה דואק, מגישת "חמש בערב" בגלי צה"ל את עוה"ד אורי קורב, שייצג את המדינה בתביעה נגד המחבל אחמד מנסארה, בן ה-14.

נחמה דואק בגל"צ. "12 שנים זה המון זמן!"

שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים גזרו היום (ב')  11 שנות מאסר על המחבלת אסראא ג'אבעס, שהורשעה בהצתת בלון גז ופגיעה בשוטר על רקע לאומני, ו-12 שנות מאסר על אחמד מנסראה בן ה-14 שנודע בכינויו "הילד המחבל", שדקר שני אנשים לפני שנה וחצי בפסגת זאב.

מנסראה ביצע את הפיגוע בפסגת זאב לפני כשנה. יחד עם בן דודו חסן מהאני בן ה-15 הצטייד בסכין והשניים דקרו את נאור בן-עזרא בן ה-13 ואת יוסף בן-שלום בן ה-21.

קורב הסביר בראיון כי "בית המשפט מגלה אפס סובלנות לטרור הרצחני, בייחוד כשאנו נמצאים בעיצומו של גל הטרור שפוקד את ישראל, במיוחד את ירושלים".

דואק המשיכה ותהתה באוזני קורב והמאזינים אם העונש שנגזר על מנסארה היה נגזר עליו לו פשע כאזרח ישראלי: "בתחומי הקו הירוק, אם ילד בן 13 הוא עושה עבירה הוא הולך למוסד לעבריינים צעירים, מה עושים עם מחבל פלסטיני, לאן לוקחים אותו?".

מגישת גלי צה"ל, המשיכה לאחר מכן והשוותה בין "הנער המחבל" ובין רוצחי מוחמד אבו חדיר. "אתה יודע, אני רק מבלי שיישמע שאני מצדיקה מעשה חבלה או שליפת סכין נגד חיילים או חפים מפשע. במקרה של אבו חד'יר, אני מבינה ומול בחור צעיר, ואני יודעת שאקבל מבול נאצות בטוויטר, אנחנו שמים את זה על אותו מגש?".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים