שדולת הנשים ממשיכה להילחם נגד זכותם של הדתיים והחרדים, נשים וגברים, להינות מאירועי תרבות בהפרדה כפי אמונתם.

לפני כשבועיים פנתה שדולת הנשים לעיריית חיפה במכתב רשמי בדרישה שלא לאפשר לציבור החרדי להנות מקיומו של אירוע ייעודי תרבות לגברים בלבד בחסות עירונית. מכספי ציבור לפי שדולת הנשים, אמורים להנות רק מי שחי, נושם ומופיע לפי הא'גנדה הנכונה.

"למרות השתלשלות העניינים האחרונה בעפולה, שבסופה פסק בית המשפט העליון כי לבית המשפט לעניינים מנהליים בנצרת לא הייתה הסמכות כלל לדון מחדש בפסיקה שניתנה עוד באותו השבוע והאיסור לקיים הפרדה כפויה במרחב הציבורי תקף מתמיד, השבוע קיבלנו בשדולת הנשים את תשובת עיריית חיפה והטענה ש"מדובר בהפרדה וולנטרית ומתן מענה תרבותי הנותן ביטוי להכרה בקיום אורחות החיים הדורשים הפרדה כזאת שמקורה בתפיסות דתית, ערכית ותרבותית".

בשדולת הנשים לא הסתפקו בתשובת עיריית חיפה: "אנחנו סבורות כי הפרדה אינה יכולה להיות וולנטרית כל עוד היא נכפית על הציבור". האם בשדולת הנשים עשו סקר כמה בנין הנשים החרדיות תומכות בהפרדה המגדרית? האם יש בכלל חרדיות שרוצות הופעה בניגוד לאומנת הרוב המחולט הציבור החרדי?

 

לטענת שדולת הנשים "ישנו קהל רב של נשים המעוניינות להשתתף באירוע וישנו קהל חרדי המעוניין להשתתף באירוע ללא הפרדה על בסיס מין", אך אם ישנם אנשים כאלה מדוע אינם מצטרפים לעתירות השונות שמגישים בשדולת הנשים?

"עיריית חיפה החליטה להפקיע מרחב ציבור ותקציבים ציבוריים וליעד אותם לאירוע המיועד לבני מין אחד בלבד". כתבו בשדולת הנשים, אך שכחו לציין כי רוב אירועי התרבות במגזר החרדי מופנה לנשים בלבד, כאשר הגברים מעדיפים להקדיש את זמנם ללימוד תורה בבית המדרש ורק לעיתים רחוקות מאד יוצא שיש אירוע תרבות לגברים בלבד.

 

אלדר ממן

אלדר ממן:עוד באותו נושא