"הוועדה לענייני אסירים פלסטינים אישרה כי משפחתו של המחבל שרצח את ארי פולד 'זכאית לקבל משכורת חודשית' כפיצוי על מאסרו", כתב בחשבון הטוויטר שלו שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן. "נוהג זה הוא בלתי נתפס, ועליו להפסיק אם יש איזושהי תקווה לשלום", קבע.

מגנה. השגריר פרידמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דבריו נאמרים על רקע חשיפת חדשות 20 לפיה, שעות לאחר הפיגוע בצומת גוש עציון בו נרצח ארי פולד הי"ד, הרשות הפלסטינית מיהרה להעביר "מקדמה" בסך 12 אלף שקלים למשפחתו של המחבל חליל ג'בארין (17), מהכפר יטא, שביצע אותו. זאת בעת שפולד הובא למנוחת עולמים.

כידוע, הרשות הפלסטינית מתקצבת משפחות מחבלים שביצעו פיגועים בשטח ישראל, ורק לאחרונה הצהיר יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן (מחמוד עבאס) כי כל עוד הוא בשלטון – ימשיך להזרים מאות מיליוני דולרים מתקציב הרשות למשפחות מחבלים, בניגוד גמור לדרישת האמריקנים להפסיק עם הנוהל הפסול הזה.

רצח וגם ירש. המחבל ח'ליל יוסוף ג'בארין שביצע את פיגוע הדקירה בגוש עציון

 

מהתחקיר הראשוני שנערך לאחר הפיגוע, עלה כי אמו של המחבל הגיעה מהכפר יטא מספר דקות לפני הפיגוע למחסום מיתר ואמרה לכוחות במקום כי היא חוששת שבנה יצא מן הבית והוא עשוי לבצע פיגוע. לטענת האם היא לא ידעה היכן הוא. מעשה שככל הנראה נועד כדי לרכך את התגובה הישראלית. מה שלא מפריע כמובן לרש"פ לשלם לה משכורת על הרצח.אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20