השגריר פרידמן. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
השגריר פרידמן. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן מגיב לפיגוע הרצחני בשומרון, שבו נרצח תושב חוות גלעד הרב רזיאל שבח הי"ד. "ישראלי, אב ל-6 ילדים, נרצח הלילה בדם קר בידי טרוריסטים פלסטינים", כתב השגריר פרידמן. "חמאס מהלל את הרוצחים והרשות הפלסטינית תעניק להם פרס כספי. אל תתפלאו שאין שלום".

"אני מתפלל בשביל משפחת שבח האמיצה", סיכם השגריר פרידמן.

הבוקר סיפר חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי), שנקלע לזירה שניות לאחר הפיגוע, על הטיפול ברב רזיאל שבח הי"ד.  "תמונות היו קשות", אמר סמוטריץ' בתכנית "קלמן ליברמן" ברשת ב'. "זה התחיל כמה מאות מטרים, עצרתי. אמרו לי ששמעו צרורות. יצאנו באקדחים שלופים, לא ראינו כלום. אחרי כמה מאות מטרים ראינו את הרכב לצד הדרך. אחרי כמה דקות הגיעו אמבולנס וכוחות אחרים. הוא ישב באוטו, בלי לזוז. לא קל. הוצאנו אותו מהרכב והוא כן קצת הזיז איברים. הבנו שהוא עדיין חי. כשאנחנו היינו הוא כבר לא דיבר. אבל היה ברור שזה פיגוע כי שמעו את הצרורות וגם כי כל האוטו היה מחורר. הוצאנו אותו, הפכנו אותו כדי להבין איפה הפגיעה".

הרמטכ"ל איזנקוט סמוך לזירת הפיגוע הרצחני. צילום: דובר צה"ל
הרמטכ"ל איזנקוט סמוך לזירת הפיגוע הרצחני. צילום: דובר צה"ל

ח"כ סמוטריץ' התייחס לכשלים שהובילו לפיגוע ואמר: "בנושא הביטחוני אסור לאפשר את הפרצות האלה בשום אופן. צה"ל דגל בזה שצריך לנתב את התנועה לצירים מרכזיים ופתחו את כל הכבישים. המשמעות היא שרכב יכול לבצע את הפיגוע ותוך דקות לברוח. לשיטתי חייבים להחזיר את המחסומים ולהשיב את הבידוק".

הלווייתו של הרב רזיאל שבח, תושב חוות גלעד שנרצח אמש בפיגוע ירי, תתקיים היום בצהריים בשעה 13:00 בחוות גלעד. רזיאל הותיר אחריו אישה ושישה ילדים: רננה, נעמי, מרים, מלכה, עובדיה ובניהו. אשתו, יעל, אמרה: "החלטנו יחד עם המשפחה לקבור את רזיאל בעלי היקר והאהוב ד' יקום דמו בישוב חוות גלעד במקום בו פעל. רזיאל ביקש שאם יקרה לו משהו הוא ייקבר בחוות גלעד. אנחנו מכבדים את בקשתו ואנחנו נקבור אותו בישוב שהוא ככ אהב ופעל בו. אני קוראת ומבקשת מכל עם ישראל להגיע ללוות את רזיאל היקר בחוות גלעד שבשומרון. זו בקשתי". ראש מועצת שומרון קורא לראש הממשלה להיענות לבקשת המשפחה ולאפשר לה לקבור את הנרצח בחוות גלעד. ומוסיף: זה הזמן לאשר את תבע חוות גלעד. זו התשובה האמתית לטרור"

 
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20