שגרירות ארצות הברית מבהירה: מאמינים בסטטוס קוו בהר הבית. השגרירות פרסמה הערב (ג') הבהרה, זאת לאחר שהשגריר דיוויד פרידמן תועד כשהוא ניצב לצד תמונה מעובדת של עיר הבירה, ממנה הוצאו בעריכה כיפת הסלע ובמקומה ניצב בית המקדש.

"השגריר פרידמן לא היה מודע לתמונה שהוצגה בפניו כאשר הצטלם. הוא התאכזב שמישהו ינצל את ביקורו בבני ברק על מנת לעורר מחלוקת. מדיניות ארה"ב ברורה: אנו תומכים בשימור הסטטוס קוו בהר הבית", נמסר מהשגרירות.

 

מוקדם יותר פורסמה באתר "כיכר השבת" תמונה שבה נראה השגריר פרידמן ניצב לצד תמונה מעובדת של הר הבית כשעליו בית המקדש במקום כיפת הסלע. התמונה עוררה סערה והנהלת ארגון "אחיה" התנצלה על התקרית כעבור זמן קצר.

שגריר ארה"ב פרידמן עם התמונה המעובדת. צילום: כיכר השבת

 

"הנהלת ארגון 'אחיה' מבקשים להתנצל בפני שגריר ארה"ב בישראל מר דוד פרידמן ושגרירות ארה"ב בישראל", נמסר מטעם הארגון. "איש צוות מטעם ארגון 'אחיה' הגיש תמונה לשגריר שלא על דעת 'אחיה'. לצערנו כל האירוע הועם על ידי מעשה פוליטי זול, איש הצוות שאחראי לכך זוהה ומתנצל ואנחנו נטפל בנושא באופן פנימי בארגון. אנחנו רוצים שוב להודות לשגריר על הזמן שלו ומתנצלים מעומק הלב על התקרית שניתן היה למנוע".

כזכור, גם תחת ממשל טראמפ המדיניות האמריקנית היא תמיכה בסטטוס קוו בהר הבית. בברכה המוקלטת של הנשיא טראמפ בטקס פתיחת השגרירות אמר: "ארה"ב נותרה מחויבת להגיע להסכם שלום, ולהמשיך לוודא שהסטטוס קוו יתקיים גם במקומות הקדושים, בהם הר הבית(הידוע גם כחראם אל-שריף)".