דונאלד טראמפ, נשיא ארה"ב, נכנס לתפקיד בסוף השבוע שעבר. היום (א') הכריז דיוויד פרידמן, השגריר המיועד של ארה"ב בישראל, כי בכוונתו להתגורר בירושלים, עיר הבירה של ישראל.

דבריו של השגריר המיועד עולות בקנה אחד עם הבטחתו של נשיא ארה"ב במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות, לפיה, שגרירות ארה"ב בישראל תעבור מתל אביב לירושלים על מנת לבטא את הכרתה של ארצות בזכותו ההיסטורית של העם היהודי על עיר הבירה.

ע"פ דיווח בעיתון "ידיעות אחרונות", פרידמן אמר: "אני מתכוון לעבוד ולגור בירושלים". נכון להיום, שגרירי ארה"ב בישראל התגוררו בבית השגריר הממוקם בהרצליה.

 דיון הפטריוטים על העברת שגרירות ארה"ב לבירת ישראל

המינוי של פרידמן צפוי לקבל אישור רשמי מהסנאט בקרוב. לפיכך, בכוונתו של פרידמן להגיע לארץ ישראל לקראת סוף חודש פברואר ולהתחיל במילוי תפקידו. פרידמן מחזיק דירה בירושלים בשכונת טלביה שבעיר.

ציפי חוטובלי, סגנית שר החוץ, התייחסה לדבריו של השגריר האמריקאי המיועד בראיון לערוץ 10:  "זה מאוד משמח אותנו אם דיוויד פרידמן יהיה השגריר, כיוון שהוא והממשל בעד ההתיישבות היהודית ביו"ש", אמרה חוטובלי, והוסיפה, "יש כאן הבטחה נשיאותית שאנחנו מקווים שהיא תתבצע, למרות התנגדות אדירה של העולם הערבי, אני מניחה שהמעשה הזה ילווה באקט של אומץ מנהיגותי. אנחנו כמובן נעמוד מאחורי זה".

תומכים בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. מפחידים את השמאל. טראמפ ופרידמן
נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ עם השגריר המיועד דיוויד פרידמן. פועל בהתאם להבטחת הנשיא

לפני מספר ימים פורסם כי צמרת הפיקוד במשטרה, בצה"ל ובשב"כ העבירו בשבוע שעבר לראש הממשלה בנימין נתניהו הערכת מצב לקראת העברת השגרירות האמרקאית לירושלים, כך פירסם עיתון "הארץ". לפי ההערכות, ראש הממשלה נתניהו שוחח עם נשיא ארה"ב טראמפ מספר פעמים לאחר הבחירות, אולם השניים עדיין לא קבעו תאריך יעד רשמי מוגדר לביצוע המהלך.

לדבריהם, מערכות הביטחון צריכות להיערך להסלמה בקרב פעילי טרור מוסלמי ברחבי הארץ לקראת כניסתו של דונאלד טראמפ לבית הלבן. בתוך כך, ראש הממשלה נתן הנחייה לכוחותינו בשטח להישאר בדריכות עם כניסתו הרשמית של טראמפ לתפקיד.

 

,

אלעד שור

אלעד שור